tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Paradyż i SP nr 2 w finale wojewódzkim

 
Turniej ?Z podwórka na stadion? o Puchar Tymbarku

W okręgu piotrkowskim zakończyły się powiatowe finały XII Turnieju Piłki Nożnej ?Z podwórka na stadion? o Puchar Tymbarku ? największych piłkarskich rozgrywek dla dziesięciolatków w Europie.
Do tegorocznej edycji turnieju zgłosiło się 140 tys. dzieci z całej Polski, z czego ponad 7.500 z województwa łódzkiego. Obok Pucharu Tymbarku, tytułu mistrzów Polski U?10, nagrodą główną jest wyjazd na mecz drużyny, która wygra turniej Euro 2012.
W ostatnich dniach dziecięce drużyny walczyły o awans do finału wojewódzkiego. Turniej dla naszego powiatu został rozegrany 11 maja na stadionie KS Paradyż w Wielkiej Woli. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Paradyżu. Jej opiekunką jest Bogumiła Polinceusz. W grupie chłopców wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2. Zespół z ?dwójki? prowadzi Robert Knap.
Zwycięskie ekipy wystąpią w finale wojewódzkim, który zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 21 maja w Łodzi (ChKS, ul. Kosynierów Gdyńskich 18). Przy profesjonalnej oprawie, udziale znakomitych gości oraz wielu atrakcjach nasze drużyny zagrają o awans do półfinałów rozgrywek, a także o nagrodę niespodziankę. Będzie ona ściśle związana ze specjalną akcją oraz Euro 2012. Jej szczegóły zostaną zaprezentowane podczas uroczystości otwarcia łódzkiego finału.
? Już sam udział w finale wojewódzkim jest wielkim sukcesem i potwierdzeniem umiejętności młodych piłkarzy i piłkarek, które zawsze przypominają nam, jak piękny jest dziecięcy futbol. Chcemy, aby ten finał i całe tegoroczne rozgrywki o Puchar Tymbarku były wyjątkowe, dlatego przygotowaliśmy dla dzieci i trenerów specjalne atrakcje i nagrody niespodzianki w klimacie nadchodzących Mistrzostw Europy. Wszystkim uczestnikom, życzymy wyjątkowych emocji, bo przecież one są w tej magicznej grze najważniejsze ? powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark.
Zwycięzcy finałów wojewódzkich, awansują do kolejnego etapu, jakim są półfinały. Każda ze zwycięskich drużyn wyjedzie na jeden z czterech, kilkunastodniowych obozów szkoleniowych, w trakcie których zawodnicy i zawodniczki będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych szkoleniowców, a także rozegrają mecze o cenne punkty. Dwie najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt z każdego obozu półfinałowego, awansują do wielkiego finału, w którym zmierzą się najlepsi z najlepszych o zaszczytne miano Mistrzów U?10, Puchar Tymbarku i nagrodę główną, czyli wyjazd na mecz zwycięzców Euro 2012.
Dotychczasowi zdobywcy Pucharu Tymbarku, mieli już okazję odwiedzić największe europejskie stadiony tak znanych klubów jak FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan oraz Ajaksu Amsterdam i podziwiać w akcji najlepszych piłkarzy świata. W tym roku nagroda główna pozostanie wielką niespodzianką do 1 lipca, ponieważ dopiero wtedy, poznamy nowych mistrzów Europy, którzy wyłonieni zostaną w trakcie Euro 2012.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu lat firma Tymbark. Patronat honorowy objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz minister edukacji narodowej.
Podczas VIII gali rozdania Nagród Biznesu Sportowego ?Demes 2011? turniej ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? otrzymał nagrodę główną w kategorii sportu dzieci i młodzieży za wkład w rozwój polskiego sportu.
Szczegółowe informacje na temat rozgrywek znajdują się na stronach www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »