tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Pamiętają o papieżu Polaku

 
Obchody 32. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieżaPamiątkowa fotografia uczestników akademii


Miłość mi wszystko wyjaśniła – Miłość mi wszystko rozwiązała – Dlatego uwielbiam tę miłość – Gdziekolwiek by przebywała – te słowa pochodzące z wiersza Karola Wojtyły były myślą przewodnią akademii z okazji Dnia Papieskiego zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Mimo że od śmierci Jana Pawła II minęło już ponad pięć lat, pamięć o nim trwa w myślach, sercach i duszach uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Doskonałym tego dowodem była uroczystość przygotowana przez nauczycielki Elżbietę Woźniak i Grażynę Wójcik, które wraz z uczniami zorganizowały program słowno–muzyczny, prezentację multimedialną oraz konkurs dotyczący znajomości faktów z życia i działalności duszpasterskiej Jana Pawła II.
Gościem honorowym tych wydarzeń był ks. prałat Stanisław Madej. W słowach skierowanych do uczniów powrócił myślami do spotkań z papieżem podczas jego wizyt w ojczyźnie. – Uczniowie tej szkoły powinni być szczególnie wdzięczni, że w czasach trudnych, gdy zdewaluowały się tradycyjne wartości, zniszczono autorytety, uczą ich tacy nauczyciele, którzy wskazują, że należy zawsze postępować w sposób prawy i szanować niepodważalny autorytet Jana Pawła II – podkreślił.
Ks. Stanisław Madej serdecznie podziękował dyrektorce oraz organizatorkom za zaproszenie i obdarowanie go niezapomnianą porcją wzruszeń.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »