tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Pamiętają o papieżu–Polaku

 
Dzień Papieski w Zespole Szkół PonadgimnazjalnychObchodom towarzyszyła prezentacja multimedialna


W czwartek, 8 kwietnia w drzewickim ZSP odbył się Dzień Papieski zrealizowany w ramach projektu o Janie Pawle II. Projekt stworzyli uczniowie: Marcin Będkowski, Dominik Niemirski, Sylwia Lange, Daria Stobieniecka, Paulina Wołynkiewicz, Michał Pomykała, Ernest Balasiński, Katarzyna Szczepanik, Sylwia Wąsik, Piotr Wolski i Aleksandra Starus, korzystający z pomocy nauczycieli: Andrzeja Kwietnia, Jarosława Bednarczyka i ks. Pawła Kończyka.
Dzień Papieski był dobrze przemyślaną i zorganizowaną akcją służącą upamiętnieniu osoby oraz dzieł naszego wielkiego rodaka. Miał niejako dwa bloki. Pierwszy z nich, odbywający się przed południem, angażował całą społeczność szkoły. Modlitwie i refleksji towarzyszył śpiew oraz prezentacja multimedialna przypominająca istotne wydarzenia z życia Karola Wojtyły.
W programie projektu znalazło się miejsce na konkurs wiedzy z udziałem nauczycieli i uczniów. Poszczególne klasy prezentowały piosenki w jakiś sposób związane z papieżem–Polakiem. Bardzo liczne grono wykonawców potwierdziło, że Jan Paweł II nadal żyje w naszych sercach.
Drugą częścią Dnia Papieskiego było spotkanie rozpoczynające się od konferencji ks. Pawła Kończyka. Prelegent koncentrował się nie tyle na informacjach z życia papieża, co na budzeniu ducha refleksji. Wszystkich obecych wzywał do dzielenia się osobistymi doświadczeniami. Chętnie wypowiadali się nie tylko nauczyciele, ale i młodzież. W trakcie dyskusji pojawiały się pytania dotyczące spuścizny papieskiej, poruszano także problem kreowania Jana Pawła II na idola młodzieży i obywatela świata kosztem ukazania jego bogactwa osobowościowego, jakiego na przestrzeni lat dokonały media.
Dzień Papieski z pewnością spełnił swoje cele, a aktywność organizatorów i uczestników jest godna uznania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »