tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Płatne parkingi

 
Okazuje się jednak, że i na ul. Kopernika będą płatne parkingi. Jeśli nie od 1 maja, to na pewno od 7 mają być wprowadzone w dwóch miejscach strefy płatnego parkowania

Wcześniej pisaliśmy, że na ul. Kopernika strefy nie będzie. Okazuje się jednak, że nastąpiła zmiana decyzji. Po lewej stronie ulicy Kopernika, patrząc od ul. Biernackiego będzie wytyczonych i oznakowanych 37 płatnych miejsc parkingowych, w tym dwa przeznaczone dla osób ze schorzeniami narządów ruchu, posiadających tzw. karty parkingowe. Po prawej stronie, wzdłuż galerii będą parkingi bezpłatne. Praktycznie w całości zajęte przez handlowców pracujących w galerii. Dziewięć miejsc parkingowych będzie wytyczonych między wjazdem na bazarek od strony ul. Kopernika a wjazdem na parking przy ul. Piotrkowskiej, ale jak na razie będą bezpłatne.
Praktycznie cały plac Kościuszki będzie strefą płatnego parkowania, ale nieco inaczej niż dotychczas. Ukośne miejsca parkingowe będą wzdłuż dłuższych boków, istniejące od strony północno?wschodniej i nowe od strony południowo?zachodniej. Kilka miejsc równoległych do kierunku jazdy pozostanie od strony ul. Inowłodzkiej, natomiast wprowadzony zostanie zakaz parkowania od strony skweru na wprost ul. Kowalskiego. Płatna strefa parkowania obejmie istniejące parkingi po zewnętrznej stronie placu Kościuszki po obu stronach ul. Kowalskiego, między ulicami Inowłodzką a ul. Sobieskiego oraz dwa miejsca naprzeciwko sanepidu. Na zewnętrznych stronach placu Kościuszki, z wyjątkiem tych kilku miejsc, o których pisałem i dwóch zarezerwowanych dla pracowników Poczty Polskiej będzie obowiązywał zakaz parkowania.
W Opocznie cena za parkowanie wynosi ? za pierwsze pól godziny ? 1 zł, za pierwszą godzinę 2 zł, za drugą godzinę 2,10 zł, za trzecią godzinę 2,20 zł za czwartą dalej 2 zł i będzie obowiązywać w dni robocze od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 17.00. Opłatę będą pobierać inkasenci, wydając kwity parkingowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »