Ostatnie sparingi

Piłka nożna

Sparing między Ceramiką Opoczno a KS Paradyż

Już w najbliższy weekend ruszają rozgrywki IV ligi, dlatego trenerzy naszych czwartoligowców ? Mariusz Wielgus z Woya i Zbigniew Podsiębierski z Paradyża ? szukali silnych sparingpartnerów, z którymi mogliby rozegrać mecze na boiskach trawiastych. Było to bardzo ważne, ponieważ dotychczasowe sparingi rozgrywano przeważnie na sztucznych nawierzchniach.

Wyniki spotkań

Ceramika Opoczno ? KS Paradyż 1:3
Dla Ceramiki gola zdobył Tomasz Kryński, dla Paradyża: Łukasz Grzybek, Adrian Aleksandrowicz, Mateusz Śliwka.
Ceramika wystąpiła w składzie: Łukasz Gadomski, Michał Kłosek, Krzysztof Łukasik, Daniel Rogulski, Piotr Markowicz, Bartłomiej Gambka, Radosław Wilk, Tomasz Kryński, Artur Wolski, Paweł Markowicz, Piotr Młynarczyk. Na zmiany wchodzili: Artur Grzywacz, Michał Wiatr, Marcin Mastalerz. Trener Jarosław Krzysztofik.
W mijnioną sobotę Ceramika zmierzyła się na bocznym boisku z dużo wyżej notowaną drużyną Paradyża. Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie i obfitował w sytuacje bramkowe. Jednak pierwsi cel osiągnęli zawodnicy z Paradyża. Po dośrodkowaniu z lewej strony z piłką minął się pomocnik Ceramiki, dopadł do niej napastnik gości, wycofał futbolówkę na 14 metr do Łukasza Grzybka, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce ?Cery?. Po niespełna 10 minutach opocznianie wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Kryński, który wykorzystał błąd obrony Paradyża i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć nie brakowało do tego sytuacji.
W przerwie obaj trenerzy dokonali zmian. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już na początku mogli objąć prowadzenie, lecz bramkarz gości nie dał się pokonać. Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów. Przed następną dogodną sytuacją do zdobycia bramki stanął napastnik Ceramiki, Artur Grzywacz, wprowadzony na boisko w przerwie. Jego strzał z 7 metrów instynktownie obronił bramkarz Paradyża, a dobitkę Marcina Mastalerza wybili obrońcy gości. Po rzucie rożnym ponownie na prowadzenie wyszła drużyna Paradyża. Do zbitej piłki przez obrońców Ceramiki dopadł Adrian Aleksandrowicz i strzałem w dalszy róg bramki pokonał Łukasza Gadomskiego. Młodzi zawodnicy z Opoczna walczyli ambitnie o zdobycie wyrównującej bramki. Jednak kolejną bramkę dobyli goście. W ostatniej minucie po szybkiej kontrze gola uzyskał Mateusz Śliwka i tym samym ustanowił wynik spotkania na 3:1 dla Paradyża.
Młodzież Ceramiki zaprezentowała się bardzo dobrze na tle bardziej doświadczonego rywala. Mimo że nie wygrała, to pokazała charakter i wolę walki.

Woy Bukowiec Opoczyński ? Mazovia Rawa Mazowiecka 4:2 (2:0)
Dla Woya gole strzelili: Marcin Mirecki 2, Grzegorz Piechna, Sebastian Jura

Sparingi grały też drużyny z niższych klas rozgrywkowych.
LKS Mniszków ? Polonia Piotrków 0:5 (0:3)
Blask Bielowice ? Olimpia Wola Załężna 1:7
Dla Blasku gola strzelił Paweł Kędziora, dla Olimpii bramki zdobyli: Konrad Rożenek 2, Łukasz Jurek 2, Sebastian Indrychowski 2, Łukasz Wrzosek 1
LKS Radzice ? Atom Januszewice 1:0
Bramkę zdobył Rafał Klimek.
Radzice zagrały w składzie: Przemysław Pajchert, Rafał Klimek, Wiktor Gruszczyński, Konrad Migowski, Michał Więckowski, Jacek Kostrzewa, Radosław Kaczmarek, Karol Wiktorowicz, Tomasz Wrzosek, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany weszli: Jan Białek, Marek Wrzosek, Przemysław Owczarski, Tomasz Owczarski, Artur Nowak, Mariusz Matysiak.

LKS Radzice ? KS Poświętne 2:6
Bramki dla Radzic zdobyli Michał Kopytowski i Dominik Wardecki.
Radzice wystąpiły w składzie: Przemysław Pajchert, Michał Więckowski, Jan Białek, Rafał Klimek, Arkadiusz Białas, Marcin Bubiak, Radosław Kaczmarek, Karol Wiktorowicz, Tomasz Wrzosek, Michał Kopytowski, Dominik Wardecki. Na zmiany weszli: Dawid Barul, Rafał Trzaskowski, Albert Nowak, Marek Wrzosek.