tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Opoczyńscy pielgrzymi

 
W poniedziałek, 9 sierpnia wyruszyła piesza pielgrzymka ziemi opoczyńskiej na Jasną Górę. Już po raz dwudziesty swoje prośby i intencje do jasnogórskiego klasztoru zaniesie ponad tysiąc mieszkańców miasta i okolicW tłumie pątników zauważyliśmy burmistrza. Wywiązuje się w ten sposób ze swojej części zobowiązania, jakie złożyli wspólnie z Czesławem Pawlaczkiem – jak ruszy budowa odwodnicy idą w podzięce do Częstochowy


Koniec pierwszej dekady sierpnia to, jak co roku, czas wymarszu pielgrzymów z całej Polski. Celem ich wędrówki jest Częstochowa, gdzie 15 sierpnia uczestniczyć będą w uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Swoją pielgrzymkę w poniedziałek, 9 sierpnia rozpoczęło również około 1200 pielgrzymów z Opoczna. Tradycyjnie miejscem zbiórki pielgrzymów był kościół Podwyższenia Krzyża św. Już od samego rana zaczęły gromadzić się tłumy. Wymarsz pątników poprzedziła msza, której przewodniczył ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp Henryk Tomasik. Opoczyńską grupę prowadził już po raz ósmy ksiądz Wojciech Solecki. W tym roku opoczyńscy pątnicy wejdą na Jasną Górę jako pierwsi, wprowadzając pielgrzymkę radomską. Do tej pory opocznianie zawsze wchodzili jako ostatni.
Tegoroczna grupa była nieco mniejsza od tej ubiegłorocznej. Najliczniejsza była grupa z Drzewicy, w której szło około 400 pątników. Wśród pątników najwięcej było młodzieży, ale także małe dzieci, które sporą część trasy pokonują w wózkach. Przed kościołem były tłumy. Jedni za chwilę mieli wyruszyć w 130–kilometrową trasę, inni przyszli by ich pożegnać i życzyć im szczęśliwej drogi. Pątnicy każdego dnia będą mieli do pokonania około 25 km. Ci, którzy z różnych powodów nie mogli wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, mogą wspierać wędrujących w swoich domach poprzez modlitwę.
Wędrówkę pątników można śledzić na wirtualnej mapie pielgrzymek. Sami pielgrzymi mogą wysyłać zdjęcia zrobione telefonami komórkowymi do specjalnej galerii. Taka relacja na żywo jest dostępna na stronie e–pielgrzymka.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »