tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Opoczyńscy lekkoatleci w Spale

 
II Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce



Zwycięskie drużyny SP w Drzewicy


Ostatniego dnia marca w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się II Indywidualne Halowe Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Opocznie.

Część oficjalna rywalizacji rozpoczęła się przemarszem wszystkich uczestników po bieżni spalskiej hali. Następnie głos zabrał przewodniczący PSZS w Opocznie Rafał Marszałek, który powitał przybyłych gości oraz głównych bohaterów sportowej rywalizacji – dzieci i młodzież ze szkół powiatu opoczyńskiego wraz z opiekunami. W nawiązaniu do zawodów przybliżył młodzieży sylwetki wspaniałych lekkoatletów, pochodzących z terenu powiatu opoczyńskiego: Stanisława Waśkiewicza (pochodzącego z gminy Drzewica, czołowego polskiego 800–metrowca lat 70., dwukrotnego medalisty HME w biegach sztafetowych), Wandę Panfil (pochodzącą z Kraśnicy, mistrzynię świata w maratonie z Tokio, zwyciężczynię wielu prestiżowych maratonów, multimedalistkę MP w biegach długich), Zbigniewa Tulina (pochodzącego z gminy Poświętne, 5. zawodnika IO w Atenach w sztafecie 4x100 m) i Adama Kszczota (pochodzącego z gminy Mniszków, tegorocznego brązowego medalistę HMŚ w biegu na 800 m). Następnie głos zabierali przybyli goście.
W szranki sportowej rywalizacji stanęło – mimo wprowadzenia ograniczeń przez organizatorów – ponad 500 młodych sportowców uczących się w szkołach naszego powiatu. Współzawodnictwo w poszczególnych konkurencjach było bardzo zacięte, a o miejscu na podium decydowały niekiedy setne części sekundy czy kolejne próby w skokach. Na zawodach padło wiele wartościowych wyników we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy najlepsze rezultaty w danych konkurencjach.
Wyniki Halowych Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w lekkiej atletyce


SZKOŁY PODSTAWOWE

Dziewczęta
Bieg na 60 metrów
1. Emilia Pomykała – 9,56 s (Drzewica)
2. Patrycja Oracz – 9,58 s (Domaszno)
3. Wiktoria Gąsiowska – 9,63 s (SP nr 1)

Bieg na 200 m
1. Ewelina Wolska – 32,11 s (Żarnów)
2. Anna Węglarska – 32,81 s (Sławno)
3. Adrianna Stępniewska – 33,34 s (SP nr 1)

Bieg na 600 m
1. Magdalena Bielas – 2.05,09 (Kamień)
2. Dominika Gąsieniec – 2.07,67 (Drzewica)
3. Milena Kupis – 2.07,92 (SP nr 1)

Skok w dal
1. Karolina Łęgosz – 4,15 m (Drzewica)
2. Weronika Bednarczyk – 3,91 m (Drzewica)
3. Klaudia Socha – 3,77 m (Celestynów)

Skok wzwyż
1. Jagoda Sarwa – 1,20 m (Bielowice)
2. Paulina Kuleta – 1,15 m (SP nr 1)
3. Edyta Adamus – 1,05 m (Skronina)

Sztafeta 4x200 m
1. Drzewica – 2.14,20
Skład: Karolina Łęgosz, Emilia Pomykała, Martyna Pancer, Eliza Noga
2. SP nr 1 Opoczno – 2.17,78
Skład: Wiktoria Gąsiowska, Milena Kupis, Monika Rzepka, Paulina Kuleta
3. Domaszno – 2.21,18
Skład: Daria Gruszczyńska, Patrycja Oracz, Aleksandra Koc, Celina Babis

Chłopcy
Bieg na 60 m
1. Karol Balasiński – 8,76 s (Drzewica)
2. Jakub Chmal – 8,92 s (SP nr 2)
3. Krystian Bartyzel – 9,13 s (SP nr 1)

Bieg na 200 m
1. Damian Luzeńczyk – 29,41 s (Żarnów)
2. Kacper Król – 30,71 s (Żarnów)
3. Mateusz Szczegielniak – 30,88 s (SP nr 2)

Bieg na 1000 m
1. Dawid Wojtaszczyk – 3.20,66 (SP nr 1)
2. Krystian Nowak – 3.27,68 (SP nr 2)
3. Dominik Wolski – 3.27,78 (Żarnów)

Skok w dal
1. Adam Pecyna – 5,07 m (SP nr 2)
2. Bartosz Orłowski – 4,72 m (Drzewica)
3. Wojciech Ruta – 4,50 m (Domaszno)

Skok wzwyż
1. Bartłomiej Chomicz – 1,30 m (ZSPryw.)
2. Jakub Wijata – 1,25 m (Bielowice)
3. Witold Wójcik – 1,20 m (Bielowice)

Sztafeta 4x200 m
1. Drzewica – 2.02,89
Skład: Bartosz Orłowski, Kacper Panek, Artur Białek, Karol Balasiński
2. Żarnów – 2.03,39
Skład: Dominik Wolski, Kacper Król, Adam Juźwik, Damian Luzeńczyk
3. Domaszno – 2.08,20
Skład: Wojciech Ruta, Sebastian Miązek, Sławomir Kwiatkowski, Adam Iwanich.

Klasyfikacja medalowa
złote – srebrne – brązowe
1. SP Drzewica 5–3–0
2. SP Żarnów 2–2–1
3. SP nr 1 1–2–4
4. SP nr 2 1–2–1
5. SP Bielowice 1–1–1
6. SP Kamień 1–0–0
6. ZSPryw. 1–0–0
8. SP Domaszno 0–1–3
9. SP Sławno 0–1–0
10. SP Celestynów 0–0–1
11. SP Skronina 0–0–1

GIMNAZJA

Dziewczęta
Bieg na 60 m
1. Jagoda Nojek – 8,45 s (Gim. Mniszków)
2. Aneta Gwiazda – 8,54 s (Gim. Mniszków )
3. Joanna Wiączek – 9,02 s (Gim. Mniszków)

Bieg na 300 m
1. Aneta Gwiazda – 47,41 s (Gim. Mniszków)
2. Olga Wujek – 48,71 s (Gim. Mniszków)
3. Karolina Witkowska – 49,94 s (Gim. nr 1)

Bieg na 600 m
1. Klaudia Kuśmierska – 1.56,68 (Gim. Mniszków)
2. Iwona Mularczyk – 1.57,12 (Gim. Żarnów)
3. Izabela Bielas – 2.00,68 (Gim. Szadkowice)

Pchnięcie kulą
1. Paulina Puzio – 10 m (Gim. Prymusowa Wola)
2. Katarzyna Ordzińska – 9,29 m (Gim. Prymusowa Wola)
3. Katarzyna Wołek – 8,60 m (Gim. Mniszków)

Skok w dal
1. Jagoda Nojek – 4,71 m (Gim. Mniszków)
2. Paulina Druszcz – 4,26 m (Gim. Żarnów)
3. Olga Wujek – 4,26 m (Gim. Mniszków)

Skok wzwyż
1. Ewelina Biegała – 1,40 m (Gim. Mniszków)
2. Sylwia Więcławska – 1,30 m (Gim. Mniszków)
3. Monika Bociek – 1,30 m (Gim. Żarnów)

Sztafeta 4x200 m
1. Gimnazjum Mniszków – 2.01,27
Joanna Wiączek, Klaudia Kuśmierska, Olga Wujek, Aneta Gwiazda
2. Gimnazjum nr 1 – 2.08,14
Karolina Witkowska, Kamila Wojtarek, Patrycja Stępniak, Monika Dorocińska
3. Gimnazjum Szadkowice – 2.12,32
Izabela Bielas, Karolina Pękacz, Aneta Mijas, Ewelina Kopacz

Chłopcy
Bieg na 60 m
1. Artur Pietrasik – 7,50 s (Gim. Drzewica)
2. Michał Wiączek – 7,71 s (Gim. Mniszków)
3. Dominik Szost – 7,80 s (ZSPryw.)

Bieg na 300 m
1. Michał Wiączek – 39,93 s (Gim. Mniszków)
2. Rafał Broszczyk – 40,90 s (Gim. Prymusowa Wola)
3. Konrad Majchrzak – 41,27 s (Gim. Mniszków)

Bieg na 1000 m
1. Sławomir Kuc – 2.52,01 (ZSPryw.)
2. Kamil Rzeźnik – 3.04,37 (Gim. Prymusowa Wola)
3. Radosław Wilk – 3.06,49 (ZSPryw.)

Pchnięcie kulą
1. Karol Ciesielski – 12,80 m (Gim. Drzewica)
2. Marek Michalski – 12,73 m (Gim. Paradyż)
3. Patryk Papiernik – 12,16 m (Gim. Paradyż)

Skok w dal
1. Artur Pietrasik – 5,64 m (Gim. Drzewica)
2. Dominik Kasicki – 5,55 m (Gim. Drzewica)
3. Mateusz Nagórka – 5,40 m (Gim. nr 2)

Skok wzwyż
1. Arkadiusz Kopacz – 1,55 m (Gim. Szadkowice)
2. Jakub Smak – 1,55 m (Gim. Mniszków)
3. Maciej Ryszka – 1,55 m (Gim. Żarnów)

Sztafeta 4x200 m
1. Gim. Mniszków – 1.42,81
Konrad Majchrzak, Jakub Smak, Mateusz Stępień, Michał Wiączek
2. Gim. Drzewica – 1.43,62
Dominik Kasicki, Karol Ciesielski, Mateusz Brzuzka, Artur Pietrasik
3. Gim. Paradyż – 1.49,27
Mateusz Kiełtyk, Krzysztof Ciach, Filip Madej, Wojciech Bernas

Klasyfikacja medalowa
złote – srebrne – brązowe
1. Gim. Mniszków 8–5–4
2. Gim. Drzewica 3–2–0
3. Gim. Prymusowa Wola 1–3–0
4. Gim. Prywatne 1–0–2
4. Gim. Szadkowice 1–0–2
6. Gim. Żarnów 0–2–2
7. Gim. Paradyż 0–1–2
8. Gim. nr 1 0–1–1
9. Gim. nr 2 0–0–1

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Dziewczęta
Bieg na 60 m
1. Magdalena Cała – 8,25 s (ZS Pryw.)
2. Ilona Snopek – 8,38 s (ZS Pryw.)
3. Paulina Ogórek – 8,77 s (ZSPryw.)

Bieg na 300 m
1. Emilia Łączna – 43,64 s (ZS Pryw.)
2. Magdalena Cała – 46,80 s (ZS Pryw.)
3. Paulina Ogórek – 46,91 s (ZS Pryw.)

Bieg na 800 m
1. Alicja Leśniewska – 2.39,69 (ZS Pryw.)
2. Aleksandra Jurek – 2.41,68 (ZSP Drzewica)
3. Monika Czarnecka – 2.48,96 (ZS Pryw.)

Pchnięcie kulą
1. Kinga Adamus – 8,15 m (ZSP nr 1)
2. Iwona Kaczmarek – 7,99 m (ZSP Drzewica)
3. Agata Dąbrowska – 7,93 m (ZSP nr 1)

Skok w dal
1. Emilia Łączna – 5,14 m (ZSPryw.)
2. Dagmara Pietrasik – 4,35 m (ZS Pryw.)
3. Agnieszka Białek – 4,28 m (ZSO)

Skok wzwyż
1. Monika Biegańska – 1,55 m (ZS Pryw.)
2. Anna Suchodolska – 1,50 m (ZS Pryw.)
3. Aleksandra Nowacka – 1,40 m (ZSO)

Sztafeta 4x 200 m
1. ZSPryw. – 1.53,78
Magdalena Cała, Ilona Snopek, Paulina Ogórek, Emilia Łączna
2. ZSO – 2.04,95
Olga Gąsiorowska, Aleksandra Lasota, Agnieszka Cabaj, Anna Mizera
3. ZSP Drzewica – 2.06,65
Kamila Nadolska, Daria Oratyńska, Kinga Jędrasik, Aleksandra Jurek

Chłopcy
Bieg na 60 m
1. Damian Stępniewski –7,36 s (ZSPryw.)
2. Mateusz Rek – 7,57 s (ZSO)
3. Jakub Głuszek – 7,66 s (ZSP nr 1)

Bieg na 300 m
1. Rafał Kurzyk – 37,09 s (ZSO)
2. Krzysztof Borowik – 37,41 s (ZSPryw.)
3. Damian Stępniewski – 37,53 s (ZS Pryw.)

Bieg na 1500 m
1. Paweł Białas – 4.31,11 (ZSO)
2. Jacek Wojtarek – 4.32,66 (ZSP nr 1)
3. Mateusz Olczyk – 4.34,37 (ZSPryw.)

Pchnięcie kulą
1. Krzysztof Borowik – 12,62 m (ZS Pryw.)
2. Daniel Wlazło – 12,55 m (ZS Pryw.)
3. Bartłomiej Ciesielski – 10,49 m (ZSO)

Skok w dal
1. Michał Młynarczyk – 6,30 m (ZSPryw.)
2. Paweł Zalega – 6,24 m (ZSPryw.)
3. Marcin Pacan – 6,19 m (ZSO)

Skok wzwyż
1. Paweł Zalega – 1,90 m (ZSPryw.)
2. Mariusz Flejterski – 1,80 m (ZSPryw.)
3. Rafał Kurzyk – 1,80 m (ZSO)

Sztafeta 4x200 m
1. ZSPryw. I – 1.36,73
Krzysztof Borowik, Damian Stępniewski, Kacper Adamczyk, Mateusz Pietrzyk
2. ZSPryw II – 1.38,85
Michał Młynarczyk, Michał Gąsiorowski, Dawid, Poddębniak, Mateusz Olczyk
3. ZSO – 1.38,99
Rafał Kurzyk, Marcin Pacan, Mateusz Rek, Dariusz Wiącek

Klasyfikacja medalowa
złote – srebrne – brązowe
1. ZSPryw. 11–9–6
2. ZSO 2–2–5
3. ZSP nr 1 1–1–2
4. ZSP Drzewica 0–2–1
Wszyscy medaliści otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez starostwo. Nad sprawnym przebiegiem sportowej rywalizacji czuwali: Anna Jakubczyk, Jacek Stępień, Rafał Marszałek, Robert Szulc, Michał Wolski, Rafał Kołodziejczyk, Karol Włodarczyk, Marek Polinceusz, Marek Grabolus, Grzegorz Januszewski, Dorota Dworak i Joanna Rek.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »