tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Opoczno kontra Drzewica po 35 latach!

 
Piłka nożna ? klasa A


W najbliższy weekend na stadionie przy alei Sportowej dojdzie do spotkania drużyn piłkarskich Ceramiki Opoczno i Gerlacha Drzewica. Jak się okazuje, na ligowy mecz obu tych klubów w kategorii seniorów kibice czekali aż 35 lat, o czym informuje Andrzej Sosnowiec, znawca historii piłki nożnej naszego regionu i kronikarz wydarzeń sportowych.
? Drużyny z Opoczna i Drzewicy po raz ostatni grały ze sobą w sezonie 1975?1976 ? mówi. ? MKS Opoczno i Gerlach występowały wtedy w klasie międzypowiatowej A prowadzonej przez OZPN w Kielcach.
W czwartej kolejce spotkań, 7 września 1975 roku, MKS podejmował w Opocznie Gerlacha i zremisował 1:1 (do przerwy prowadził 1:0). ? Takie mecze zawsze dostarczają emocji ? pisano w ówczesnej prasie. ? MKS był faworytem, jednak tym razem padł remis. Punkt urwany liderowi z Opoczna spychał go na drugie miejsce w tabeli. Po czterech meczach pierwsze miejsce zajmowali Czarni II Radom, drugie MKS Opoczno, trzecie Szydłowianka Szydłowiec a czwarte Gerlach.
Trenerem Gerlacha był wtedy Szymon Wojtal. Drużyna z Drzewicy zakończyła rundę jesienną na pierwszej pozycji w tabeli nie ponosząc żadnej porażki i trzy mecze remisując. ? Drzewiccy kibice nie mieliby nic przeciwko, żeby teraz piłkarze nawiązali do historii ? dodaje Sosnowiec.
W rewanżu, który miał miejsce 2 maja 1976 roku w Drzewicy Gerlach pokonał zespół z Opoczna, wtedy nazywający się już MZKS. Zwyciężył 3:1 (do przerwy 1:1). ? To był świetny sezon piłkarzy Gerlacha, bowiem w dwudziestu meczach zanotowali czternaście zwycięstw, pięć remisów i tylko jedną przegraną ? pisało ?Słowo Ludu?.
Od sezonu 1976?1977 rozpoczął się nowy rozdział w historii opoczyńskiej i drzewickiej piłki. Opoczno przystąpiło do rozgrywek organizowanych przez OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast Drzewica zaczęła grać w ramach OZPN?u w Radomiu.
? Teraz, równo po 35 latach, dojdzie do prestiżowego meczu. Obie drużyny znowu spotykają się w klasie A i patrząc po tabeli to Gerlach jest faworytem. Opocznianie na pewno jednak tanio skóry nie sprzedadzą ? ocenia na zakończenie Andrzej Sosnowiec.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (742) z dnia 30 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »