Opocznianie w rolach głównych

Zimowe Biegi Górskie ? Falenica 2012

Opoczyńscy biegacze i ich medale

17 marca w Falenicy odbyła się finałowa edycja IX Zimowych Biegów Górskich. W stawce 69 biegaczy na dystansie 3 kilometrów i 333 metrów wystartowali biegacze z LUKS Ekonomik i Agrobaru Sitowa, którzy rywalizowali w biegu głównym i w swoich kategoriach wiekowych. Opocznianie należeli do najlepszych w zawodach finałowych oraz w klasyfikacji końcowej.
Najszybciej z naszych biegaczy trasę pokonał Szymon Wiktorowicz (LUKS Ekonomik), zajmując drugie miejsce w kategorii open z czasem 12 min i 24 s. Szymon zwyciężył w kategorii M?16.
Tuż za nim na mecie zameldował się trener Ekonomika Jacek Wojtarek, który z czasem 12 min i 44 s zwyciężył w kategorii M?21.
W rewelacyjnym czasie 14 min i 22 s trasę pokonała Łucja Wiktorowicz (LUKS Ekonomik), zajmując szóste miejsce w open, pierwsze wśród kobiet i pierwsze w kategorii K?14. Daria Leśniewska dobiegła do mety na miejscu ósmym, co dało jej drugą pozycję w grupie kobiet i pierwszą w kategorii K?12. Jako dziewiąty linię mety przekroczył Adrian Sroka z czasem 14 min i 50 s, co dało mu drugie miejsce w kategorii M?14. Na miejscu dziesiątym uplasował się debiutujący w biegach górskich Dominik Sroka, z czasem 14 min i 51 s, który zwyciężył w kategorii M?12.
Miejsce szesnaste na mecie a trzecie wśród kobiet zajęła Emilia Białek z czasem 15 min i 47 s. Dało jej to drugie miejsce w kategorii K?14. Na miejscu osiemnastym na mecie, czwartym w gronie kobiet i trzecim w kategorii K?14 z czasem 15 minut i 48 sekund bieg ukończyła Natalia Białek. Jako 26. na mecie zameldowała się Aleksandra Krajewska, co dało jej szóste miejsce w grupie kobiet i pierwsze w kategorii K?16.
Do klasyfikacji generalnej wliczano trzy najlepsze starty z sześciu rozegranych edycji IX Zimowych Grand Prix Biegów Górskich w warszawskiej Falenicy. Podsumowując osiągnięcia opoczyńskich biegaczy, ich występy należy uznać na bardzo udane.

Klasyfikacja generalna
Kategoria K?12: 1. Daria Leśniewska ? LUKS
Kategoria K?14: 1. Łucja Wiktorowicz ? LUKS, 2. Natalia Białek i Emilia Białek ? obie LUKS
Kategoria K?16: 1. Aleksandra Krajewska ? LUKS
Kategoria M?14: 2. Adrian Sroka ? LUKS
Kategoria M?16: 1. Szymon Wiktorowicz ? LUKS.
Kategoria M?21: 1. Jacek Wojtarek ? Agrobar Sitowa