Opocznianie w rolach głównych

Zimowe Biegi Górskie ? Falenica 2013/2014

W sobotę, 28 grudnia odbyła się w Warszawie druga edycja Zimowych Biegów Górskich ? Falenica 2013/2014. W imprezie wzięli udział zawodnicy sekcji biegowej Opoczno Sport Team.
Opoczyńscy biegacze wystartowali w biegach na dwóch krótszych dystansach. W biegu na 6 km i 666 m w kategorii open zwyciężył Marcin Filipczak przed Szymonem Wiktorowiczem. Obaj zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Pozostali opocznianie rywalizowali na dystansie 3 km i 333 m. Jako pierwszy na mecie zameldował się Jacek Wojtarek, tuż za nim zmagania ukończył Bartłomiej Świątek, zwyciężając jednocześnie w grupie M?14.
Pierwsza kobietą, która przekroczyła linię mety, była Łucja Wiktorowicz. Wygrała również w kategorii K?16. Druga na mecie Natalia Grzegorczyk zajęła pierwsze miejsce kategorii K?18. Siódma w kategorii open kobiet była Anna Szpoton, lecz nie została sklasyfikowana. Trener Jacek Wojtarek złożył wniosek o sklasyfikowanie biegaczki.
Dobrze zaprezentował się również Marcin Kozieł, który wznawia treningi po przerwie. Ukończył zmagania na ósmej pozycji, co dało mu trzecie miejsce w jego kategorii wiekowej.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (860) z dnia 3 Stycznia 2014r.