Opocznianie trzeci w Łódzkiem

Piłka nożna chłopców

Zakończyły się rozgrywki na szczeblu wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup 2013 dla drużyn gimnazjalnych. Udanie startowała w nich reprezentacja Prywatnego Gimnazjum w Opocznie, docierając na najniższy stopień podium.
Z eliminacji w Białaczowie do rozgrywek strefowych awansowały drużyny dwóch opoczyńskich placówek ? Prywatnym Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Samorządowych nr 1. Po zawodach w Tomaszowie w grze pozostało tylko Prywatne Gimnazjum, które następnie pokonało Wiśniową Górę 3:2 i znalazło się wśród szesnastu najlepszych drużyn Łódzkiego.
Turniej finałowy odbył się w weekend w Łodzi. Opocznianie zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do fazy pucharowej. Ich drogę na szczyt przerwali tomaszowianie. W półfinale wygrali 2:1 po rzutach karnych (w regulaminiowym czasie był remis 1:1.
W finale Gimnazjum nr 36 Łódź ograło 5:1 Gimnazjum nr 3 Tomaszów. W meczu o trzecie miejsce gimnazjaliści z Opoczna pokonali 1:0 Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie.