tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Opocznianie na trasach kolarskich maratonów

 
Kolarstwo górskie MTB


W miniojny weekend opoczyńscy kolarze startowali w kilku imprezach na terenie całego kraju.
W Legionowie odbył się pierwszy tegoroczny Merida Mazovia Maraton MTB, organizowany przez Cezarego Zamanę. W zawodach wystartowało ponad 1000 kolarzy, w tym dwóch zawodników z Opoczna.
Opocznianie ścigali się na dystansie "giga" (55 km) z udziałem 500 zawodników. W tym gronie bardzo dobrze wypadli nasi kolarze. Bartłomiej Giercząk wywalczył 34. miejsce a 15. w swojej kategorii wiekowej M?3. Jako 65. na mecie zameldował się Rafał Bartyzel, co dało mu 20. pozycję w kategorii wiekowej M?2.
Kolejna edycja maratonu zostanie rozegrana 3 maja w Toruniu i 5 maja w Bydgoszczy.

* * *
W niedzielę, 21 kwietnia odbyła się pierwsza edycja wyścigów MTB Cross Maraton 2013 Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Imprezę rozegrano w Daleszycach koło Kielc. Również i tu nie zabrakło kolarzy z powiatu opoczyńskiego.
Na zaproszenie organizatorów wystąpił Marek Galiński, który z kadrą narodową Rosji przebywa na obozie sportowym w Wiśle. Marek startował poza konkursem i przejechał maraton w kategorii "master" (71 km). Na ciężkiej, rozmokłej trasie wygrał rywalizację z dość znaczną przewagą nad rywalami, wyprzedzając znanego w Opocznie kolarza z czasów Opteksu, Radosława Rękawka.
Na dystansie "famili" (19 km) wystartowało dwóch naszych mastersów. W kategorii powyżej 46 lat drugie miejsce wywalczył Zdzisław Juźwik. Szósty w tej samej grupie był Mirosław Sygut. Obaj reprezentują Opoczno Sport Team.
Następna edycja wyścigów MTB Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej odbędzie się na początku maja. W skład cyklu wejdzie osiem imprez. Finał zaplanowano na 5 października.
W stroju mistrza Polski Marceli BogusławskiZdzisław Juźwik na drugim stopniu podium w Daleszycach


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »