tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Opłatek niewidomych i słabo widzących

 

We wtorek, 19 stycznia w sali kawiarnianej MDK odbyło się spotkanie opłatkowe członków opoczyńskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Uroczystość uświęciły występem artystycznym dzieci z Przedszkola nr 4, które zaprezentowały jasełka.
Początek roku był doskonałą sposobnością do podsumowania działalności. Opoczyńskie koło działa prężnie. W ubiegłym roku jego członkowie byli na czterodniowej wycieczce do Trójmiasta. Wiele osób skorzystało z dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz likwidacji barier technicznych. W listopadzie zorganizowano także prelekcję okulistyczną. Zostały zakupione przedmioty ułatwiające niepełnosprawnym codzienne życie, tj. laski, mówiące zegarki i szkła kontaktowe. W związku z dużą aktywnością członków koła z Drzewicy uruchomiono w budynku Urzędu Gminy i Miasta kolejny punkt konsultacyjno-informacyjny.
Podczas wtorkowej uroczystości, jak zawsze przy tego rodzaju uroczystościach, odczytano fragment Pisma św. Następnie przy dźwiękach kolęd zebrani połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia noworoczne, szczególny akcent kładąc na zdrowie. Po życzeniach wszyscy zasiedli do poczęstunku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (654) z dnia 29 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »