tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam duże mieszkanie w Opocznie - 608 570 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Oj, działo się

 
W środę, 29 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Drzewicy świętowała Dzień Dziecka. Od samego rana na uczniów czekało mnóstwo atrakcji

Rozpoczęli o godz. 8.00 uczniowie klas IV?VI, spotykając się w jadalni szkolnej. Zorganizowano tam podsumowanie projektu aktywnej edukacji ekologicznej pn. "Ożywić pola 2012?2013 ? Rok Kaczki". Godzinę później w szkole pojawiły się już wszystkie dzieci. Uczniowie poszczególnych klas mieli na sobie ubrania w kolorach, które wcześniej wylosowali razem z wychowawcami. Ten barwny korowód przeszedł na miejsce wspólnej zabawy ? orlika.
W części oficjalnej bohaterowie dnia odebrali serdeczne życzenia od przedstawicieli władz samorządowych i dyrektorki Renaty Smolarek. Odbyło się wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu plastycznego "Nie toleruję agresji w moim środowisku", zorganizowanego przez SP w Drzewicy we współpracy z LGD "Nad Drzewiczką". Interesującym punktem imprezy był pokaz lotów ptaków drapieżnych, przygotowany przez Nadleśnictwo Przysucha.
A później przyszedł czas na zabawę. Ta okazała się niezwykle udana z wielu powodów. Jednym z nich była wspaniała, słoneczna pogoda, która zachęcała do działania. Innym moc niespodzianek, o jakie postarała się szkoła wspólnie z Ośrodkiem Kultury Gminy i Miasta.
Instruktorki Alina Szymańska i Marta Szymańska najpierw zabawiały dzieci z klas młodszych, zachęcając je do tańca, śpiewów i rysowania. W tym czasie uczniowie klas IV?VI brali udział w rozgrywkach sportowych ? wyścigach w workach, przeciąganiu liny oraz torach przeszkód. Minęło półtorej godziny i nastąpiła zmiana. Młodsze dzieci przystąpiły do rywalizacji sportowej, a starsze bawiły się pod kierunkiem instruktorek OKGiM.
Zabawa była intensywna i wyczerpująca, dlatego należało uzupełnić kalorie. Akumulatory naładowano w szkolnej stołówce, gdzie przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali gorącą kiełbaskę i słodki poczęstunek.
Po regeneracji sił wszyscy wrócili na mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami dorosłych (rodziców, nauczycieli) i uczniów. Zdecydowane zwycięstwo odniosły dzieci. O godz. 13.00 ? choć zmęczeni ? wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do domów.
Nie byłoby tak udanej imprezy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób: dyrekcji, nauczycieli, Rady Rodziców oraz pracowników OKGiM.
Radosna zabawa na orlikuPokaz lotów ptaków drapieżnych


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »