tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Ogólnopolskie spotkanie "pokoleniowców"

 
Już po raz dziesiąty zarząd powiatowy stowarzyszenia ?Pokolenia? zorganizował spotkanie w stanicy harcerskiej w Miedznej Murowanej. Impreza odbyła się 8 wrześniaUroczyste rozpoczęcie sobotniego spotkania w Miedznej


Na spotanie przybyli członkowie i sympatycy ?Pokoleń? nie tylko z naszego powiatu i województwa, ale także z różnych regionów kraju. Nie zabrakło delegacji z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy, Zakopanego, Krakowa, Końskich, Kielc, Radomia, Kutna, Włocławka, Wrocławia i Lublina.
Spotkanie otworzył Kazimierz Bugaj, przewodniczący opoczyńskich ?Pokoleń?. W okolicznościowym przemówieniu zaznaczył, że miniony rok był dla stowarzyszenia bardzo owocny. Nie ukrywał zadowolenia z faktu przybycia tak licznej grupy przyjaciół. ? To nie tylko zabawa, ale przede wszystkim troska o dobro ludzi ? ocenił doroczną inicjatywę. W tym roku ranga spotkań jeszcze wzrosła, ponieważ zarząd krajowy stowarzyszenia postanowił przyznać imprezie charakter ogólnopolski.
Przewodniczący powitał zebranych, a w szczególności przewodniczącego zarządu krajowego Stanisława Gabrielskiego, byłego ministra sprawiedliwości prof. Jerzego Jaskiernię, byłego ministra spraw wewnętrznych dra Krzysztofa Janika, posłankę Elżbietę Jankowską, posła Artura Ostrowskiego, dyplomatów Wiesława Osuchowskiego i Tadeusza Czechowicza, przedstawicieli władz gminnych oraz liczne delegacje członków ?Pokoleń?. Stanisław Gabrielski podkreślił, że opoczyńska organizacja jest jedną z najbardziej aktywnych w kraju. Podziękował za inicjatywy oraz pozycję na arenie powiatu, województwa i kraju. Nawiązał do idei powołania przy opoczyńskich ?Pokoleniach? Centrum Myśli Samorządowej oraz do bogatej historii ziemi opoczyńskiej. Oznajmił, że ogólnopolskie spotkanie stowarzyszenia odbędzie się 29 września w Warszawie. Będą tam prowadzone rozmowy na temat programu przyszłej kadencji.
Marek Klimczak, przewodniczący zarządu wojewódzkiego stowarzyszenia, wręczył medale i dyplomy z okazji 55. rocznicy powstania ZMS i ZMW. Wyróżnienia otrzymali: Jadwiga Goździk, Bogumiła Żabka, Kazimierz Bugaj, Janusz Macierzyński, Janusz Szczółko, Adam Rożej, Julian Kowalczyk, Władysław Wielgomas, Władysław Bogusz oraz Marek Mielczarek.
O tej rocznicy mówił w swoim wystąpieniu prof. Jerzy Jaskiernia, a dr Krzysztof Janik mówił o funkcjonowaniu organów samorządowych.
Później biesiadowano przy grillu, a gości bawiła kapela z Radzic oraz zespół muzyczny z Wrocławia pod kierownictwem Eugeniusza Opyda i Marii Piszory. Pogoda i humory dopisywały a spotkanie trwało do późnych godzin nocnych w miłej, koleżeńskiej atmosferze.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (792) z dnia 14 Września 2012r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »