tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Odsłonili tablicę

 

W poniedziałek, 11 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń ocalić od zapomnienia” odbyła się uroczystość odsłonięcie pamiątkowej tablicy

Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie – słowa Jana Pawła II są mottem programu edukacyjnego „Katyń ocalić od zapomnienia” w którym uczestniczyli uczniowie ZSP nr 1. W ramach akcji w całej Polsce posadzono 21473 dębów pamięci, każdy z nich ma symbolizować jedną ofiarę z listy katyńskiej. W kwietniu 2009 roku na placu szkolnym odbyła się ceremonia posadzenia dębu upamiętniającego, zamordowanego przez NKWD, pułkownika Franciszka Herzoga. Patroni dębów dobierani byli losowo, dlatego nie może nikogo dziwić fakt, że patron opoczyńskiego dębu nie ma nic wspólnego z naszym miastem.
Odsłonięta tablica ma informować społeczność uczniowską nie tylko o udziale placówki w akcji, ale także przypominać o ważnych wydarzeniach oraz ludziach, którzy w czasie wojny nie bali się stawiać czoła okupantom i zapisali chlubną kartę w wojennej historii naszego narodu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »