tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Odnawiają groby wojenne

 
Trwają prace remontowe przy znajdujących się na terenie województwa łódzkiego sześciu cmentarzach wojennych. Zakończą się najpóźniej 20 listopada, a dofinansowała Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa


To już druga transza pieniędzy, jaką w tym roku udało się pozyskać od Rady oddziałowi dziedzictwa kulturowego i ochrony pamięci narodowej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Remonty pozwolą przywrócić i godnie uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali życie w obronie niepodległości Polski. Na remonty wszystkich nagrobków wydano 153 tys. zł. Wśród restaurowanych nagrobków znalazły się także trzy mogiły indywidualne żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku, usytuowane na cmentarzu parafialnym w Kraśnicy (gmina Opoczno). Wykonanie prac remontowych przy tych grobach wyniesie 12 tys. zł.
Oddział dziedzictwa kulturowego i ochrony pamięci narodowej ŁUW już w marcu tego roku pozyskał z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa 150 tys. zł na remonty grobów wojennych, w których spoczywają polegli w powstaniach narodowo?wyzwoleńczych, wojnie polsko?bolszewickiej i w okresie II wojny światowej. Dużą pomoc finansową w zakresie utrzymania grobów wojennych świadczą gminy, na terenie których znajdują się takie obiekty.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »