tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Odlotowe spotkanie

 

Od najmłodszych lat marzeniem każdego chłopca jest to, aby w przyszłości zostać pilotem, strażakiem lub policjantem. Jest to również marzenie niektórych dziewczynek. Dzieci z klasy zerowej mogły choć w maleńkim stopniu sprawdzić, czy marzenia te mogą spełnić.
20 maja w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym odbyło się spotkanie z żołnierzem zawodowym 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu, kpr. Kamilem Wołonkiewiczem, pracującym obecnie w Dęblinie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się opowieści o specjalistycznym sprzęcie wojskowym, używanym w siłach powietrznych. Dzieci mogły obejrzeć, dotknąć i przymierzyć maski gazowe. Poznały umundurowanie wojskowe w zależności od pory roku i okoliczności (defilada, poligon). Pan Kamil dużo czasu poświęcił na opowieści o testach przygotowawczych, odbywających się w symulatorach lotów ? dzielił się swoimi wrażeniami z pracy nawigatorów lotniczych. Najwięcej emocji (szczególnie wśród chłopców) wzbudził pokaz broni (na szczęście tylko na planszach), używanej przez żołnierzy.
Na zakończenie, po całej serii pytań, gość został obdarowany samolotem własnoręcznie wykonanym przez przedszkolaków. Po tym spotkaniu wiele dziewczynek i chłopców zgłosiło chęć zasilenia w przyszłości szeregów wojskowych sił powietrznych.
Przedszkolaki z wychowawczynią składają Kamilowi Wołonkiewiczowi serdeczne podziękowania za interesujące spotkanie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (724) z dnia 27 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »