tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Odgłosy lata

 
Wprawdzie za oknem jeszcze zimno, jednak któż z nas nie tęskni za słońcem i wakacjami? Aby umilić sobie czas w oczekiwaniu na lato, warto sięgnąć po wyjątkową książkę Rosamunde Pilcher, zatytułowaną...

To ciepła opowieść o dwojgu ludziach zagubionych w związku małżeńskim. Alek, główny bohater, gubi się poprzez zapracowanie oraz częste wyjazdy. Traci kontakt z najważniejszymi osobami ? swoją żoną Eriką i córką Gabrielą. Pewnego dnia wracając do domu słyszy od żony, że ta wyprowadza się do Nowego Jorku zabierając ze sobą dziewczynkę. Początkowo Alek nie godzi się na to, ale gdy emocje mijają uświadamia sobie, że poprzez pracę i tryb życia jaki prowadzi nie jest w stanie zapewnić dorastającej nastolatce odpowiedniej opieki.
Po kilku latach Alek ponownie żeni się, tym razem wybranką jego serca jest dużo młodsza od niego Laura. Po niecałym roku małżeństwa, kiedy to zbliża się data wyjazdu na upragnione wakacje do Glenshandry, okazuje się, że Laura musi jak najszybciej poddać się operacji. Z racji tego, że Alek od kilkunastu już lat, wraz ze swoimi przyjaciółmi, wyjeżdża co roku na wakacje w to magiczne miejsce, Laura namawia męża, aby pojechał na zasłużony urlop. Początkowo Alek nie godzi się na szalony pomysł żony, jednak po kilku rozmowach ustalają plan.
Po pobycie żony w szpitalu, zawozi ją na rekonwalescencję do swojej rodziny w Kornwalii. Piękne morze, urok starego domu i serdeczność jego mieszkańców pozwalają Laurze odzyskać spokój i wiarę w ludzi. Jednak okazuje się, że nie wszyscy dobrze jej życzą? Nagle pojawia się ktoś, kto chce namieszać w poukładanym dotychczas życiu Laury. Kobieta zaczyna otrzymywać tajemnicze anonimy, które, jak wnioskuje z ich treści, pisze ktoś z najbliższego kręgu osób.
Jak dalej potoczą się losy poukładanego życia młodej Laury i jej męża Aleka? ?Odgłosy lata? to pełna emocji powieść obyczajowa, napisana bardzo plastycznym i barwnym językiem. Potrafi wzruszyć, ale przede wszystkim zachwyca ? opisami Kornwalii, morza, starego, ale przepięknego domu. Autorce udało się stworzyć naprawdę niezwykły klimat, choć trochę oderwany od rzeczywistości, ale dzięki temu możemy poznać życie zamożnych Brytyjczyków, końca XX wieku. Książka lekka i przyjemna. Serdecznie polecam.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (816) z dnia 1 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »