tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Oddali prawie 11 litrów krwi

 
Bardzo udana okazała się ostatnia tegoroczna akcja honorowego krwiodawstwa w DrzewicyNa krwiodawców z gminy Drzewica zawsze można liczyć


Na krwiodawców z gminy i miasta Drzewica zawsze można liczyć. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym w niedzielę, 8 grudnia podczas zbiórki zorganizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polski Czerwony Krzyż oraz Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego.
Już tradycyjnie, honorowi dawcy skorzystali z gościnności drzewickiej jednostki OSP, która na potrzeby akcji udostępniła remizę. W ciągu trzech godzin strażnicę odwiedziło dwadzieścia osiem osób gotowych pomóc potrzebującym. Ze względów zdrowotnych czworo chętnych nie mogło oddać drogocennego płynu.
Po 0,45 litra krwi pobrano od dwudziestu czterech dawców. W tej grupie były trzy kobiety. Warto dodać, że dwie osoby zadebiutowały w akcji krwiodawczej na terenie województwa łódzkiego. Bank krwi wzbogacił się ostatecznie o 10,8 litra.
Z wizyty w Drzewicy zadowolenia nie kryje Lucyna Zalega z opoczyńskiego Punktu Krwiodawstwa. Dziękuje za pomoc oraz chwali mieszkańców, którzy poprzez czynny udział w zbiórce dowiedli, że los chorych i czekających na krew nie jest im obojętny.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (857) z dnia 13 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »