tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Oceniali umiejętności kierujących jednośladami

 
Opoczyńska drogówka wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego po raz kolejny sprawdziła umiejętności praktyczne jazdy rowerem i skuterem. Niestety, teoria nie idzie w parze z praktyką. Przedstawiciel WORD i policjanci przeprowadzili też pogadankę i zajęcia dla uczniów z Zespołu Szkół nr 4

Do sprawdzianu zdecydowało się przystąpić kilkudziesięciu gimnazjalistów m.in. z Ogonowic i Bukowca. Kandydaci musieli mieć ukończone 13 lat i zaliczoną część teoretyczną, którą zdawali w szkole. Niestety, nie wszystkim udało się pozytywnie zaliczyć część praktyczną.
Egzaminy na kartę rowerową i motorowerową są organizowane w Opocznie każdego roku, a oceniający umiejętności sprawnej i bezpiecznej jazdy podkreślają, że co roku uczniowie popełniają te same błędy. Młodzi ludzie głównie nie potrafią prawidłowo włączyć się do ruchu, sygnalizować zmiany kierunku jazdy. Podczas egzaminu w Opocznie kandydaci na motorowerzystów musieli przejechać po specjalnie wyznaczonym torze zgodnie z poleceniami oceniających i przepisami ruchu drogowego.
Natomiast do egzaminu na kartę rowerową przystąpiło około 90 uczniów z ZSS nr 1. Większość pozytywnie zaliczyła sprawdzian i jeszcze w tym roku szkolnym otrzyma kartę rowerową, która upoważnia do samodzielnego poruszania się po drogach publicznych. Dodatkowo na plac manewrowy przybyło też ponad stu podopiecznych ZS nr 4. Mieli oni okazję zapoznania się z przepisami ruchu drogowego, była również możliwość przejechania się rowerem po miasteczku ruchu drogowego.
WORD w Piotrkowie trybunalskim wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Opocznie jeszcze kilkakrotnie przeprowadzi egzaminy na kartę motorowerową i rowerową na terenie miasta oraz powiatu. Kandydat na kartę rowerową musi mieć ukończone 10 lat i mieć zaliczoną część teoretyczną oraz posiadać zgodę rodzica do przystąpienia do części praktycznej sprawdzianu.
W minionym tygodniu uczniów egzaminowali st. sierż. Krzysztof Walczyk i Michał Franas z WORD w Piotrkowie Trybunalskim.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (725) z dnia 3 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »