tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Ocalić od zapomnienia

 
Wystawa fotograficzna w Białaczowie

Tegoroczne obchody święta Wszystkich Świętych w Białaczowie miały dodatkowo wyjątkowy charakter. 1 listopada oprócz corocznej kwesty przeznaczonej na utrzymanie i renowację starych i zniszczonych grobów, na cmentarnych murach można było obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Ocalić od zapomnienia”. Przedstawiono na niej obraz białaczowskiego cmentarza w fotografii krakowskiego artysty Piotra Szymaszka.
Prezentacja zdjęć na murach nekropolii była strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu miała możność obejrzeć ją licznie przybyła nie tylko miejscowa ludność, ale i goście z całej Polski. A trzeba przyznać, że było, co oglądać. Pełne emocji fotografie, w których autor z ogromną precyzją operuje grą świateł, pozwoliły zwiedzającym ujrzeć, to raczej smutne miejsce, z zupełnie odmiennej perspektywy.
Wystawę „Ocalić od zapomnienia” będzie można obejrzeć w dniach 2-27 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie.
Autor fotografii zapytany o powody zainteresowania tym miejscem: „Urzekła mnie jego wyjątkowa atmosfera, skłaniająca do zadumy i refleksji. Inspirację stanowiła ulotna chwila. Pokazałem cmentarz w taki sposób, jak ja go widzę. Moją wizję pragnę przekazać ludziom”.
Warto podkreślić, że fotografowanie białaczowskiej nekropolii zajęło Piotrowi Szymaszkowi aż trzy lata. Każde zdjęcie jest głęboko przemyślane. Tak dokładna analiza daje szansę zwiedzającemu zobaczenia miejsca wiecznego spoczynku z zupełnie odmiennej perspektywy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »