tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Obwodnica przyspiesza

 
Możliwe, że północna obwodnica Opoczna będzie gotowa już w połowie przyszłego roku

ERBEDIM z Piotrkowa, wykonawca północno-zachodniej obwodnicy Opoczna w ciągu ul. Przemysłowej wraz z przedłużeniem do ulicy Świerkowej, zwrócił się do Urzędu Miejskiego z propozycją poważnego skrócenia terminu realizacji inwestycji.
Przypomnijmy, że zgodnie z planem mała obwodnica miała być ukończona w 2011 roku. Tymczasem wykonawca robót zaproponował, że w chwili obecnej stan prac jest na tyle zaawansowany, że pozwala na ukończenie całego zadania do połowy przyszłego roku.
Gmina wystąpiła z prośbą o zmianę harmonogramu prac, a co za tym idzie o zmianę kalendarza płatności. Przypomnijmy, że inwestycja, której wartość wynosi 8,6 mln złotych, jest w 75% finansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.
Jeśli gmina otrzyma zgodę na zmianę kalendarza harmonogramu prac i terminów płatności najprawdopodobniej budowa północno-zachodniej obwodnicy Opoczna zostanie ukończona w już przyszłym roku.
Dla mieszkańców miasta ma to ogromne znaczenie, gdyż sama droga w dużej mierze odciąży miasto od ruchu drogowego, a ponadto budowa drogi w pobliżu terenów inwestycyjnych już wywołuje wzmożone zainteresowanie inwestorów tymi terenami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »