tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sławno

 Obrady z młodzieżą

 
XX–lecie samorządu gminy Sławno

W piątek, 11 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Szadkowicach odbyła się XLVII uroczysta sesja rady gminy Sławno. Obrady, w których wzięli udział gimnazjaliści, poświęcono obchodom 20–lecia samorządu terytorialnego.
Obrady, choć uroczyste, przeprowadzono z zachowaniem wszelkich formuł i procedur. Tradycyjnie poprowadził je przewodniczący Rady Gminy, Bolesław Wiktorowicz. Powitał on wszystkich zebranych, stwierdził quorum i przeprowadził głosowanie w sprawie przyjęcia zaproponowanego porządku obrad. Następnie opowiedział zgromadzonym o początkach samorządności w gminie, przypominając działalność samorządu oraz radnych kolejnych kadencji – minutą ciszy uczczono zmarłych samorządowców gminy.
O zasadach samorządności opowiedział młodzieży wójt gminy Sławno, Tadeusz Wojciechowski. Przywołał zapisy ustawy o samorządzie terytorialnym i objaśnił podstawowe pojęcia związane z działalnością samorządu, przepytując jednocześnie gimnazjalistów z ich znajomości. W dalszej części swojego wystąpienia opowiedział o działalności samorządu gminy oraz o jego osiągnięciach, zwłaszcza w dziedzinie oświaty.
Głównym punktem obrad była prezentacja multimedialna dotycząca osiągnięć samorządu gminy, zatytułowana „Gmina Sławno – miejsce, gdzie życie nabiera sensu”. Przygotowały ją i przedstawiły uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Ewa Dąbrowska, Aneta Dorożko i Monika Zdanowska. Warto dodać, że prezentacja powstała w ramach Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie”, upamiętniającej 20. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce. Organizatorem akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, wspierane przez Ministra Edukacji Narodowej. Prezentacja uczennic gimnazjum w Szadkowicach, obok wielu innych z całego kraju, została zamieszczona na specjalnie przygotowanej Internetowej Mapie Polski i można ją obejrzeć na stronie www.ceo.org.pl
Ostatnim punktem uroczystej sesji było przyjęcie uchwały intencyjnej w sprawie rozpoczęcia obchodów 20–lecia samorządu terytorialnego. Rada podjęła uchwałę jednomyślnie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »