tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Obradowały „Pokolenia”

 
W poniedziałek, 13 grudnia odbyło się posiedzenie prezydium zarządu powiatowego stowarzyszenia „Pokolenia”. Jego członkowie ocenili przebieg wyborów samorządowych w Opocznie i przedstawili burmistrzowi propozycje programowe

Posiedzenie prowadził Kazimierz Bugaj, przewodniczący zarządu powiatowego stowarzyszenia. W spotkaniu wzięli udział pozostali członkowie zarządu: Alina Chruścińska, Jan Siempiński, Marek Mielczarek, Bogumiła Żabka, Andrzej Król i Jadwiga Goździk, a także zaproszeni goście – burmistrz Jan Wieruszewski, wiceburmistrz Janusz Macierzyński oraz radna Rady Miejskiej, Jadwiga Figura.
Kazimierz Bugaj otwierając posiedzenie serdecznie powitał zaproszonych gości, gratulując im jednocześnie wyboru na burmistrza i radnych. Następnie przedstawił przebieg i wyniki wyborów samorządowych, akcentując udział „Pokoleń” w kampanii. „W prowadzonej kampanii wyborczej nasi członkowie czynnie uczestniczyli i mocno popierali obecnie wybranych radnych, szczególnie zgłoszonych przez KWW Razem dla Opoczna i KWW Ziemia Opoczyńska” – powiedział. Podkreślił jednocześnie, że z tych list startowali również członkowie stowarzyszenia.
W dalszej części spotkania członkowie „Pokoleń” przedstawili władzom miasta propozycje zadań, które w ich ocenie w najbliższej kadencji powinny być traktowane priorytetowo. Postulowali przede wszystkim o remont zalewu i zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Łazienną a Limanowskiego, z nadaniem im charakteru rekreacyjnego, o zagospodarowanie piwnic i domniemanych przejść podziemnych pod Domem Esterki i o tworzenie nowych miejsc pracy. Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo – potrzebę budowy rond na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Partyzantów oraz ulic Biernackiego i Perzyńskiego, a także konieczność ułożenia nowych chodników na ul. Limanowskiego i Partyzantów. Podkreślili też potrzebę dbania o estetykę miasta – o wygląd obiektów handlowych, budek przy ul. Biernackiego, budynków indywidualnych i posesji. Burmistrz wyraził zrozumienie dla przedstawionych postulatów i zapewniał, ze będą one realizowane w miarę możliwości finansowych.
Kolejne spotkanie zarządu stowarzyszenia zaplanowano na 28 grudnia. Będzie to spotkanie opłatkowe połączone z podsumowanie działalności opoczyńskich „Pokoleń”.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (701) z dnia 17 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »