tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Poświętne

 O włos

 
Zaledwie 77 głosów zdecydowało o tym, że w drugiej turze wyborów w Poświętnem wygrał Mieczysław Stępień. Wyniki świadczą jednak o silnej pozycji jego kontrkandydata, Michała Franasa

Wyrównana walka rozegrała się w drugiej turze wyborów w gminie Poświętne. W szranki stanęli tu dotychczasowy wójt, Mieczysław Stępień oraz radny poprzedniej i obecnej kadencji, 30–letni Michał Franas. Obaj kandydaci mogli liczyć na duże poparcie, w związku z czym do samego końca trudno było przewidzieć wyniki głosowania.
Ostatecznie Mieczysław Stępień wygrał kilkudziesięcioma głosami. Zagłosowało na niego 764 osób, co dało poparacie 52,65%. Jego rywal otrzymał 687 głosów, tym samym uzyskał 47,35% poparcia. O zwycięstwie dotychczasowego wójta zdecydowało 77 głosów.
Frekwencja wyniosła tu 52,57% i była o 11,66 punktów procentowych niższa niż w wyborach wójta przeprowadzonych 21 listopada.
W porównaniu z wynikami pierwszej tury wyborów Mieczysławowi Stępniowi przybyło 91 głosów. Z kolei Michała Franasa poparło o 165 wyborców więcej. O jego przegranej zadecydowali mieszkańcy Dęby, gdzie większość (82,28%) poparła Mieczysława Stępnia. Zaledwie jednym głosem dotychczasowy wójt wygrał też w Brudzewicach. Michał Franas wygrał z kolei w Poświętnem (63,23% głosów) i w Gapininie (60%).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »