tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Białaczów

 O kształceniu ustawicznym w Białaczowie

 

W poniedziałek, 25 października w świetlicy wiejskiej w Białaczowie odbyło się seminarium pt. „Kształcenie ustawiczne a perspektywy rozwoju. Czy warto się uczyć przez całe życie?”. Zostało zorganizowane przez Regionalny Punkt Informacyjny projektu „Rozwój indywidualny poprzez kształcenie ustawiczne, kampania informacyjno–promocyjna” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem seminarium było przybliżenie mieszkańcom gminy Białaczów tematyki kształcenia przez całe życie, zarówno z punktu widzenia rozwiązań instytucjonalnych, jak i korzyści każdego człowieka. W skład Rady Programowej seminarium wchodzili: Wiesław Krystyańczuk – prezes Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego, Elżbieta Roszko – koordynator projektu, Justyna Wiktorowicz – koordynator ds. merytorycznych, która dokonała otwarcia spotkania, oraz Iwona Wieczorek – koordynator ds. promocji.
W seminarium oraz konsultacjach grupowych brali udział przedstawiciele instytucji oświatowych, urzędów pracy i władz lokalnych a także mieszkańcy gminy – łącznie 39 osób. Wszystkich powitał wójt Białaczowa Jan Jóźwik, który wygłosił również słowo wstępne na temat korzyści wynikających z kształcenia ustawicznego. Wicestarosta Jan Wieruszewski przedstawił bieżącą sytuację na rynku pracy w naszym powiecie, kształtującą się niekorzystnie dla bezrobotnych i powodującą liczne wyjazdy w poszukiwaniu pracy.
W pierwszej części seminarium poświęconej dziesięciu powodom, dla których warto się kształcić, prelekcje wygłosiły Katarzyna Kowalczyk z Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie, Janina Piekielnik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Justyna Wiktorowicz oraz Iwona Wieczorek. Część druga prowadzona przez specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego dotyczyła planowania kariery zawodowej i tego, jak zbudować wewnętrzną siłę do rozwoju osobistego. Miała formę prezentacji i wykładu. W trzeciej sesji odbyły się konsultacje grupowe, prowadzone przez psycholog Martę Znajmiecką–Sikorę z Łodzi. Uczestnicy dowiedzieli się, jak poprzez kształcenie radzić sobie ze stresem w różnych sytuacjach na etapie wejścia na rynek pracy oraz w trakcie rozwoju zawodowego.
Obradom towarzyszyła owocna dyskusja, która umożliwiała szeroką wymianę poglądów na temat kształcenia ustawicznego i możliwości jego rozwoju na terenie gminy Białaczów. Podsumowaniem seminarium była zgodna opinia, że obecnie liczy się przede wszystkim inwestowanie w siebie, ciągły rozwój osobowości, zdobywanie nowych umiejętności, które pozwalają odnaleźć się w niełatwej rzeczywistości XXI wieku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »