tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 O bezpieczeństwie na imprezie

 


W niedzielę, 5 maja, na placu przy ul. Biernackiego (przy MDK) odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą "Bezpieczeństwo pieszych ? niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach". Imprezę organizuje Wydział Ruchu Drogowego KPP we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Będzie ona towarzyszyć rajdowi rowerowemu organizowanemu przez Opoczyńskie Ludowe Towarzystwo Sportowe i wpisze się w obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego będą mogli przejechać się po miasteczku rowerowym zgodnie z zasadami ruchu drogowego ? pod nadzorem specjalistów z Wydziału Ruchu Drogowego i WORD. Każdy uczestnik przejedzie inną trasą, co umożliwi wyrobienie nawyku jazdy zgodnie ze znakami, a nie "na pamięć". Takie szkolenie może być świetnym przygotowaniem do egzaminu na kartę rowerową. Udział w nim gwarantuje także otrzymanie prezentu?niespodzianki. Z kolei młodzież i dorośli będą mogli sprawdzić, jak prowadzi się pojazd w stanie nietrzeźwości. W tym celu przygotowany zostanie spacer slalomem w alkogoglach imitujących stan kierującego po spożyciu alkoholu.
Impreza towarzyszyć będzie rajdowi rowerowemu, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni z własnym jednośladem. Trasa rajdu zatoczy koło od Opoczna, przez Zameczek, Radzice Duże, Idzikowice i Libiszów. Wśród uczestników rozlosowane zostaną cenne nagrody rzeczowe.
Impreza promująca bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest ciekawą alternatywą dla typowych pogadanek i prelekcji na ten temat. W jej ramach zarówno dzieci, jak i dorośli poprzez dobrą zabawę przypomną sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Początek imprezy o godz. 9.00.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (825) z dnia 3 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »