tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowy przejazd, nowy rozkład

 
Od niedzieli, 15 czerwca na kolei obowiązuje nowy rozkład jazdy. Dla pasażerów korzystających z pociągów regionalmnych oznaczać to będzie częste przesiadki i koniecznośc uzbrojenia się w cierpliwość

Po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy rozpocznęły się prace modernizacyjne na linii na odcinku z Tomaszowa do Radzic oraz linii kolejowej nr 574 (łącznicy ? zjazdu z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Tomaszowa). Oba odcinkui do końca sierpnia będą wyłączone z eksploatacji. W tym czasie pasażerowie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.
Od 16 czerwca do 31 sierpnia zostaje wprowadzona kolejowa komunikacja autobusowa pomiędzy Tomaszowem i Drzewicą. Relacja pociągu Radom ? Tomaszów ? Koluszki zostanie rozbita na trzy części. Najpierw podróż pociągiem, później autobusem i znowu pociągiem. Przesiadać się będą musieli również podróżujący na trasie Drzewica ? Tomaszów ? Skierniewice i Koluszki ? Tomaszów ? Drzewica. Konieczność jazdy autobusem wydłuży podróż z Tomaszowa do Drzewicy aż o godzinę.
Nie kursują szynobusy, ze względu na wymianę torów na odcinku Tomaszów ? Jeleń, zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza na czas wymiany szyn. Szynobusy kursujące z Opoczna dojeżdżają tylko do Jelenia. Tak będzie od 16 do 18 oraz 20 i 21 czerwca. Łączny czas przejazdu wydłuży się wtedy o kilkanaście minut. Przed rozpoczęciem podróży warto sprawdzić dokładnie godziny odjazdu pociągów i autobusów zastępczych.
Komunikacji zastępczej nie przewiduje PKP Intercity, który obsługuje pociągi TLK "Cegielski" (Kraków ? Poznań ? Kraków) i "Sukiennice" (Kraków ? Szczecin ? Kraków). Po prostu od 16 czerwca (przez całe wakacje), ze względu na remont linii nr 22, te składy będą jeździć z pominięciem Tomaszowa, a tym samym Dęborzeczki. Po wakacjach wrócą na swoje trasy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (884) z dnia 20 Czerwca 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »