tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowy nadajnik

 
We wtorek, 19 października w Opocznie uruchomiono trzeci punkt dostępowy bezpłatnej sieci internetowej hotspot. Urządzenie zainstalowane na budynku ZSS nr 3 przy ul. Armii Krajowej umożliwia odbiór sygnałów w promieniu 360 stopni

Przypomnijmy, że pierwsze urządzenie wysyłające sygnał sieci bezprzewodowej zamontowano na MDK. Dzięki niemu do sieci można się było podłączyć nie tylko w rejonie MDK i basenu, ale również na ul. Biernackiego aż do sądu, na ul. M. Skłodowskiej–Curie, na terenie orlika i ZSS nr 1, na ul. Żeromskiego i Perzyńskiego w kierunku ronda, na ul. Kwiatowej w kierunku cmentarza oraz na terenie wokół starostwa. Sygnał z tego nadajnika można odbierać także w rejonach położonych dalej, ale bezpośrednio widocznych z MDK. Kolejny nadajnik w październiku ubiegłego roku zamontowano na bloku przy ul. Rolnej 14. Ten zapewnił dostęp do bezprzewodowej sieci niemalże we wszystkich budynkach w mieście, które mają bezpośrednią widoczność z nadajnikiem – sygnał odbierany jest na ul. Rolnej, na terenie osiedli Ustronie i Kwiatowa, ale dociera także do Dzielnej, Różanny i części Ogonowic. Trzeci, prawdopodobnie ostatni już nadajnik w Opocznie, zamontowano właśnie na ZSS nr 3. Sygnał z tego nadajnika jest rozsyłany na 360 stopni, co oznacza, że będzie odbierany na ul. Kuligowskiej, Kossaka, Westerplatte oraz w miejscach bardziej oddalonych, widocznych bezpośrednio z budynku „trójki”. Pamiętajmy jednak, że bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość odbioru sygnału jest ukształtowanie terenu. Obiekty takie jak budynki, drzewa mogą skutecznie zakłócić lub uniemożliwić dostęp do sieci. Jednak przy dobrej widoczności nadajników Internet nadawany z hotspota będzie można odbierać nawet w odległości do 2 km.
Korzystanie z usługi hotspot jest bezpłatne. Z sieci może skorzystać każdy, kto posiada w swoim komputerze, notebooku oraz innym urządzeniu kartę bezprzewodową w standardzie IEEE 802.11b/g, tzw. kartę WIFI. Hotspot będzie dostępny dla użytkowników po zarejestrowaniu się, zaakceptowaniu regulaminu i zalogowaniu się.
Aby skorzystać z usługi darmowego dostępu do Internetu należy wyszukać sieci radiowe (o nazwie HotSpotOpocznoA lub HotSpotOpocznoB), podłączyć do niej (bez autoryzacji), a następnie wywołać jakąkolwiek stronę internetową. To spowoduje przekierowanie do strony rejestracyjnej. W celu jej dokonania należy podać nazwę użytkownika (login) oraz ustalić hasło dostępu, adres e–mail itp. Warunkiem koniecznym dokończenia procesu rejestracji jest akceptacja regulaminu korzystania z usługi. Po prawidłowym przejściu przez rejestrację, gdy mamy już login i hasło należy się zalogować. Po zalogowaniu mamy dostęp do Internetu.
Hotspot jest usługą z ograniczonymi prawami dostępu do Internetu. Blokowana jest sieć wymiany plików P2P a zawartość witryn internetowych jest filtrowana – blokowany jest dostęp do stron erotycznych i pornograficznych, jak również stron zawierających zagrożenia w postaci wirusów lub innego złośliwego oprogramowania. Wprowadzono także blokadę czasową – połączenie z Internetem po zalogowaniu trwa 60 minut, następnie użytkownik zostaje automatycznie wylogowany. Kolejne połączenie może zostać nawiązane po 10 minutach. Blokady te w żaden sposób nie ograniczają normalnego korzystania z Internetu. Podłączając się do hotspota użytkownik będzie bez problemu mógł przeglądać strony internetowe, odbierać e–maile, korzystać z popularnych komunikatorów typu GG, Skype, Tlen, czy połączyć się z kontem internetowym aby dokonywać operacji bankowych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »