tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowy developer wkroczył do Opoczna

 
Opoczyński rynek mieszkaniowy wciąż jest nienasycony. Dodatkowo wzrastają wymagania klientów a i standardy budowlane w ostatnich kilkudziesięciu latach uległy diametralnym zmianom. Wszystko wskazuje na to, że piotrkowska firma developerska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. O nowo powstającej inwestycji rozmawiamy z właścicielem firmy Sylwestrem Rudeckim

Red.: W sierpniu rozpoczął pan budowę przy ul. Partyzantów nowoczesnego bloku. Czy Pana zdaniem na opoczyńskim rynku mieszkaniowym jest zapotrzebowanie na tego typu inwestycje?
Sylwester Rudecki: Mieliśmy wiele sygnałów, że brakuje nowych mieszkań o wysokim standardzie, nie oznacza to jednak, że Opoczno w tym względzie odstaje od innych miast o podobnym zaludnieniu. Skala zainteresowania jest duża, tak jak zakładaliśmy.

Red.: Czy może Pan coś więcej powiedzieć o specyfice i dorobku firmy.
S.R.: Świadczymy usługi budowlane od 18 lat, zdobywaliśmy doświadczenie na terenie całego kraju. Jeżeli mamy mówić o naszej realizacji w budownictwie mieszkaniowym to należałoby wymienić m.in. inwestycje w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej, Bełchatowie czy Częstochowie. Sukcesem firmy jest stałe zatrudnianie ponad stu osób, są to sprawdzeni fachowcy branży budowlanej, posiadamy odpowiedni sprzęt, a realizowane projekty w większości wykonujemy w oparciu o własny kapitał. Budowaliśmy osiedla w Bełchatowie, Piotrkowie i Rawie Mazowieckiej. Wykonujemy wiele innych usług, począwszy od małej infrastruktury – domki jednorodzinne przez budowę kościołów, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, kończąc właśnie na osiedlach budynków wielorodzinnych. Nie jest to jednak pierwsza obecność naszej firmy w powiecie, w tym roku wygraliśmy przetarg na termomodernizację Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem.

Red.: Czym Pańska firma wyróżnia się na rynku opoczyńskim.
S.R: Jesteśmy młodym i prężnym zespołem, który posiada świeże i nowatorskie spojrzenie na trudną sztukę jaką jest projektowanie i realizacja kompleksowa inwestycji. Myślę, że zaletą firmy jest elastyczność odnośnie wymagań klienta, co pozwala na wykonanie nawet najbardziej trudnych obiektów inżynierskich. Trzeba dodać, że realizujemy własne projekty dostosowane do specyfiki regionu i wymagań klienta. Realizowane przez nas obiekty charakteryzują się wysoką jakością i standardem wykonania. Wyróżniamy się ofertą bardzo dogodnych warunków sprzedaży, otworzyliśmy biuro obok placu budowy, można też umówić się w dowolnym czasie i miejscu. Prowadzimy indywidualne rozmowy z klientem, współpracujemy na stałe z kilkoma bankami, które dla naszych klientów mają stworzoną specjalną ofertę, tj. indywidualną linię kredytową.

Red.: Jaki będzie obiekt, którego budowę Pan rozpoczął?
S.R.: Prawdopodobnie będzie to pierwszy tego typu obiekt wielorodzinny w Opocznie. Wykonany z najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych. Dodatkowe atuty to niespotykana dotychczas bryła architektoniczna, nowoczesne standardy budowlane, dwupoziomowe mieszkania, podziemne garaże, całkowicie ogrodzony teren osiedla z możliwością monitorowania, co daje dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Wartym uwagi jest również fakt, że budynek jest zaprojektowany energooszczędnie, co przełoży się na niskie koszty eksploatacji. W budynku zaprojektowaliśmy 27 lokali mieszkalnych o powierzchni od 30 do 70 m2 z możliwością ich łączenia oraz trzy lokale użytkowe o powierzchni od 52 do 82 m2.

Red.: Czy firma Developer Sylwester Rudecki widzi dalszą możliwość inwestowania w Opocznie, czy zakończy się na budowie tego jednego apartamentowca?
S.R: Wszystko zależy od samych zainteresowanych, tj. potencjalnych nabywców, jeżeli klienci uznają, że nasza propozycja trafia w ich potrzeby, to będziemy starali się pozostać także na rynku opoczyńskim proponując kolejne atrakcyjne inwestycje. Ważna też jest współpraca z samorządem. Mogę śmiało stwierdzić, że w stosunkowo krótkim czasie, bo miesiąc od wbicia pierwszej łopaty na placu budowy 1/3 mieszkań jest już sprzedana a kilka zarezerwowanych. To oznacza, że w pewnym stopniu trafiamy w zapotrzebowanie mieszkańców Opoczna i okolic.
koss


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (686) z dnia 3 Września 2010r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »