tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nowości na kąpielisku

 
Kąpielisko przy ulicy Zdrojowej czekają duże zmiany. Obiekt powinien zostać doposażony do końca czerwcaUbiegłoroczne wakacje na kąpielisku. W tym roku letników powinno być jeszcze więcej


Jak już pisaliśmy, tegoroczne plany samorządu zakładają poważną inwestycję na gminnym kąpielisku. Wpisuje się ona w program zwiększenia atrakcyjności zalewu i ma na celu poprawę infrastruktury turystyczno?rekreacyjnej obiektu.
Na realizację przedsięwzięcia zabezpieczono w budżecie 200 tys. zł. Dokładną wartość zadania poznamy jednak po rozstrzygnięciu ogłoszonego w ubiegłym tygodniu przetargu na zakup i montaż wyposażenia kąpieliska.
Zgodnie z projektem opracowanym przez warszawską firmę ?Grima ? Architektura i Krajobraz? inwestycja będzie miała charakter wielotorowy. W jej ramach na placu pojawią się nowe obiekty rekreacyjne.
Największą atrakcją dla dzieci ma być miasteczko zabaw na motywach zamku. W jego skład wejdą m.in. drążki, drabinki, liny i rampy do wspinania, schody z obustronną poręczą, tzw. tybetański most wiszący, równoważnie i tunel do pełzania. Obok zostaną zamontowane bujaki sprężynowe, drewniana huśtawka, karuzela i stolik z siedziskami do zabawy w piasku.
W planach jest modernizacja boiska do siatkówki plażowej. Wymiary zaprojektowanego boiska wynoszą 14x22 m a samego pola gry 8x16 m, a więc są zgodne z obowiązującymi przepisami siatkarskimi.
Podobnie jak przy ścieżce pieszo?rowerowej po prawej stronie plaży stanie pływający pomost składający się z dwóch segmentów i trapu dojściowego. Łączna długość mola w kształcie litery T wyniesie 13 metrów.
Cały teren będzie wyposażony w nowe elementy małej architektury ? osiemnaście ławek parkowych z oparciem, jedenaście stolików z czterema siedziskami, z czego sześć z blatem stanowiącym planszę do gier, siedem koszy na śmieci, trzy stojaki dla rowerów a także tablicę informacyjną. Poza tym do wymiany pójdzie brama wjazdowa i furtka. Nie będzie natomiast zapowiadanego wcześniej remontu kręgu tanecznego.
Projektant przewidział nowe nasadzenia drzew oraz krzewów liściastych. Zieleń zostanie posadzona w luźnych nieregularnych grupach, jedynie wokół placu wypoczynkowego będzie mieć formę nawiązującą do jego kształtu.
W planach jest również wymiana nawierzchni na terenie 6 arów. Podłoże ma być wzmocnione geosiatkami i geowłókninami, a przy placu zabaw i na boisku do siatkówki zostanie ułożona warstwa czystego piasku o grubości 20 cm.
Jak widać pracy będzie dużo. Firmy, które są zainteresowane realizacją inwestycji, mogą składać swoje oferty w sekretariacie UGiM do 29 kwietnia. Zwycięży oferent, który przedstawi najniższą cenę. Na wykonanie zadania będzie miał czas do 30 czerwca.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »