tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Noworoczny Maraton Fitness „Żerom 2010”

 Fitness trenowało trzysta osób


We wtorek, 19 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się Noworoczny Maraton Fitness „Żerom 2010”. Jego organizatorami byli nauczyciele ZSO: Katarzyna Niewadzi, Hubert Niewadzi oraz Jacek Pluciński.
Poszerzenie umiejętności rytmiczno-tanecznych, harmonii, piękna i estetyki ruchu, opanowanie techniki poruszania się i nazewnictwa, propagowanie nowoczesnego spojrzenia na fitness, komunikatywność z grupą i promocja nawyku czynnego wypoczynku to cele, jakie przyświecały organizacji maratonu.
Impreza była adresowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu opoczyńskiego. W maratonie wzięli udział uczniowie ZSS nr 1, 2 i 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Prywatnego Gimnazjum i oczywiście ZSO oraz goście reprezentujący Gimnazjum w Drzewicy, Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach, Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim, Publiczne Gimnazjum w Prymusowej Woli i Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie. Łącznie 300 osób - oprócz dziewcząt również chłopcy, którzy radzili sobie całkiem nieźle. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą strój sportowy, wygodne obuwie sportowe, ręcznik oraz dużą ilość wody mineralnej. Młodzież była więc przygotowana do konkursu perfekcyjnie.
Trwający 3 godziny maraton (dwa razy po 1,5 godziny z krótką, 5- minutową przerwą) prowadziły Beata Pierwoła z ZSP nr 1 oraz Katarzyna Niewadzi z ZSO. Na sygnał prowadzącej wszyscy schodzili z parkietu, pili wodę - w marszu - i zaraz wracali, by tańczyć dalej. Zgodnie z regułami imprezy, żaden uczestnik nie został zdyskwalifikowany, chyba że sam zrezygnował z dalszej zabawy.
Jury, w skład którego wchodzili opiekunowie startujących uczniów, oceniało: opanowanie zaprezentowanych układów choreograficznych, znajomość podstawowych kroków aerobiku, technikę poruszania się, harmonię, piękno i estetykę ruchu, umiejętności rytmiczno-taneczne oraz kondycję fizyczną. Przewodniczącą komisji była Ewa Gutarowska z ZSO.
Jury wybrało dwadzieścioro najlepszych zawodników. Czołowa trojka otrzymała puchary a pozostali statuetki. Wszyscy uczestnicy maratonu brali udział w losowaniu dodatkowych nagród. Nagrody ufundowały Urząd Miejski oraz Ceramika Paradyż a w ceremonii dekoracji brała udział dyrektorka ZSO Małgorzata Mróz-Duda. Dla każdej szkoły przygotowano dyplom.
Organizatorzy zapewnili miłą, ciepłą i przyjazną atmosferę, opiekę medyczną oraz bardzo dobrze zaopatrzony sklepik szkolny. Prowadzący natomiast zadbali o czytelny, ciekawy i atrakcyjny pokaz.
Noworoczny Maraton Fitness „Żerom 2010” był już trzecią tego typu imprezą zorganizowaną przez ZSO. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością, o czym świadczy frekwencja. Organizatorzy już dziś zapraszają na wiosenne wydanie maratonu pod gołym niebem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (654) z dnia 29 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »