tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Nowe rozdanie w Żarnowie

 

Wybory samorządowe nie przyniosły w Żarnowie zmiany na stanowisku wójta, ale znaczące przetasowanie nastąpiło w składzie rady. Wśród 15 radnych znalazło się 10 nowych, zaś kobiety w nowej radzie stanowią jedną trzecią.
Pierwsza sesja odbyła się w poniedziałek, 1 grudnia. Pod wodzą radnego seniora, Wojciecha Barana radnym rozdano zaświadczenia o wyborze, wszyscy złożyli też uroczyste ślubowanie.
Na stanowisko przewodniczącego rady zgłoszono dwoje kandydatów: Joannę Grodzicką i Wojciecha Barana. Głosowanie przeprowadziła komisja skrutacyjna, w której znaleźli się: Krystyna Przybyła, Małgorzata Kwiecień i Krzysztof Rabęda. Większością głosów 9 do 5 nowym przewodniczącym rady został Wojciech Baran.
Nim przystąpiono do wyboru jego zastępcy, ślubowanie złożył wójt, Krzysztof Nawrocki. Odebrawszy zaświadczenie o wyborze włodarz przyjmował kwiaty i gratulacje od swoich współpracowników, radnych i sołtysów, a także od swojej kontrkandydatki, Marii Morawskiej. Oboje podkreślali wzajemną życzliwość w trakcie kampanii wyborczej, wójt zaś nie ukrywał, że liczy na dalszą współpracę.
Niespodzianką okazał się wynik głosowania na wiceprzewodniczącego rady. Na to stanowisko zaproponowano Wiesława Kędziorę i Krzysztofa Smaka i obaj panowie uzyskali taką samą liczbę głosów (po 7). Głosowanie powtórzono i jeden z radnych, który wcześniej wstrzymał się od głosu, poparł radnego Smaka, który na zakończenie sesji zajął miejsce przy stole prezydialnym. Na tym obrady zakończono.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (910) z dnia 19 Grudnia 2014r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »