tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Żarnów

 Nowe drogi w gminie Żarnów

 Budowa drogi gminnej Zdyszewice - Widuch


Z początkiem września rozpoczęła się realizacja planu remontu dróg na terenie gminy Żarnów. Jako pierwsza, w ramach programu wojewódzkiego remontów dróg dojazdowych do pól, wykonana została asfaltowa nawierzchnia o długości 1,59 km w Trojanowicach. Koszt całego przedsięwzięcia to 342.140,78 zł, z czego udział gminy wyniósł 50% inwestycji.
- Jakość dróg od lat była najważniejszym problemem w naszej gminie. W tym roku zdecydowaliśmy o przekazaniu znacznych środków budżetowych na kompleksowe wykonie nawierzchni w miejscowościach gdzie stało się to najbardziej pilną koniecznością - mówi wójt gminy Maria Morawska. Nawierzchnie asfaltowe kosztem prawie 400.000 zł wykonane zostały: w Pilichowicach, Budkowie, Zdyszewicach. W najbliższym czasie nastąpią remonty na ul. Strażackiej w Żarnowie oraz w Sielcu.
Złożono już wniosek na remont drogi gminnej Ławki - Siedlów - Młynek, która ma być realizowana w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych z 50-procentowym dofinansowaniem.
W następnej kolejności oczekują inwestycje drogowe na osiedlu Bartoszewicza i ul. Cichej w Żarnowie, trasa Żarnów - Myślibórz, remonty w Dłużniewicach, Skórkowicach i Paszkowicach.
Na mocy porozumień ze starostwem gmina dofinansowała w połowie wykonanie nawierzchni na drogach powiatowych w Skórkowicach, trasę Miedzna Murowana - Straszowa Wola oraz część ulicy Polnej w Żarnowie.
W ostatnim czasie do inwestycji drogowych na terenie gminy Żarnów przystąpiły także zarządy dróg krajowych i wojewódzkich. Prace są prowadzone na odcinkach w kierunku Końskich oraz Opoczna, a na etapie ukończenia dokumentacji projektowej jest kompleksowa modernizacja trasy Żarnów - Paradyż.
- Po zakończeniu tych inwestycji, wraz z istniejącymi zmodernizowanymi trasami, które wykonaliśmy już wcześniej m.in. przy udziale środków Unii Europejskiej, w Sielcu - z programu SAPAD, Nadolu, Niemojowicach, Malkowie, Wierzchowisku, Paszkowicach - ze ZPORR, w Klewie i Myśliborzu z programu wojewódzkiego dróg dojazdowych do pól, na terenie gminy powstanie oczekiwana, dobrej jakości sieć drogowa - dodaje Maria Morawska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »