tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Niepełnosprawni też głosują

 

Zgodnie z zapisami ordynacji wyborczej wyborcy z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą głosować w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na terenie swojej gminy, w którym lokal wyborczy jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu do 16 listopada powinni złożyć w urzędzie gminy wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie. Jednocześnie automatycznie zostaną skreśleni ze spisu w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.
Każda gmina musi zadbać o to, aby na jej terenie był lokal wyborczy przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, i ic ilość na terenie danej gminy zależy od liczby mieszkańców. Wyborcy otrzymują informację dotyczącą lokali przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych i wybierają, w którym z nich chcą zagłosować. W tym celu muszą złożyć wniosek o wpisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania. Termin złożenia wniosku upływa w piątego dnia przed dniem wyborów. Można go więc najpóźniej złożyć we wtorek, 16 listopada.
Niepełnosprawni mieszkańcy gminy Opoczno mają do wyboru trzy obwody głosowania. Do ich potrzeb dostosowane są lokale wyborcze w ZS w Mroczkowie Gościnnym, w Przedszkolu nr 8 i w ZSS nr 1.
W gminie Białaczów wyborcy niepełnosprawni mogą zagłosować albo w świetlicy wiejskiej w Białaczowie, albo w lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej w Miedznej Drewnianej.
W pozostałych gminach naszego powiatu osoby niepełnosprawne nie mają wyboru, ponieważ w każdej z nich tylko jeden lokal odpowiada określonym wymaganiom. W gminie Drzewica jest to remiza OSP w Drzewicy, w gminie Mniszków – Publiczne Gimnazjum w Mniszkowie, w gminie Paradyż – remiza OSP w Stawowicach, w gminie Poświętne – ZSS w Poświętnem, w gminie Sławno – Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach, a w gminie Żarnów – remiza OSP w Chełstach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (693) z dnia 21 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »