tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Niedziela Palmowa w Kunicach

 

Niedziela Palmowa obchodzona jest na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy, a palmy stanowią symbol odradzającego się życia. Polscy chrześcijanie na tę pamiątkę wykonują palmy wielkanocne, które święcą w kościołach. Organizowane są także konkursy palm. Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z wójtem gminy Sławno już od kilku lat organizują taki konkurs. W tym roku odbył się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kunicach.
Przed rozpoczęciem mszy proboszcz ks. Ryszard Stylski dokonał poświęcenia palm. Po zakończeniu nabożeństwa zostały wybrane i nagrodzone najładniejsze palmy, spośród przyniesionych przez mieszkańców do kościoła. Następnie przyszedł czas na podsumowanie IV gminnego konkursu na "Tradycyjną palmę wielkanocną". Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Sławnie, Kamieniu, Kozeninie, Kunicach, Celestynowie i w Zachorzowie oraz z Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach i Prymusowej Woli.
Komisja w składzie: Małgorzata Główczyńska, Halina Kołodziejczyk, Edyta Krawczyk, Małgorzata Dębowska, Iwona Jaskulska, Beata Sobala, Iwona Oryńska i Joanna Kałkowska dokonała oceny wszystkich palm zgłoszonych na konkurs oraz przyznała nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I?III pierwsze miejsce przyznono Juli Musiał z PSP im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu, drugie Agacie Turlej z PSP im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach a trzecie Pawłowi Sadowskiemu z PSP w Zachorzowie. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Piasecka z PSP im. Jana Pawła II w Sławnie i Iwona Surosz z PSP w Kozeninie.
W kategorii klas IV?VI pierwsze miejsce zdobyła Alicja Kucharska z PSP w Celestynowie, drugie Amelia Nowakowska z PSP w Zachorzowie a trzecie Szymon Surma z PSP w Kozeninie. Wyróżnienia otrzymali: Izabela Kołodziejczyk z PSP im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu, Małgorzata Kawińska z PSP im. Jana Pawła II w Sławnie, Małgorzata Podwysocka z PSP im. W. i H. Ossowskich w Kunicach i Natalia Węglińska z PSP w Celestynowie.
W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Anna Grabowska, drugie miejsce Michał Stępniewski (oboje z Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach), trzecie miejsce Patrycja Sadowska z Publicznego Gimnazjum w Prymusowej Woli. Jury wyróżniło palmy wykonane przez: Aleksandrę Wojewódzką z Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach, Damiania Nowakowskiego i Aleksandrę Skibińską z Publicznego Gimnazjum w Prymusowej Woli.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczył wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »