tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 "Niebowianki" na Hubertusie

 

15 października zespół KGW "Niebowianki" z Wincentynowa wystąpił na XII Ogólnopolskim Hubertusie Spalskim, który odbywa się corocznie w drugiej połowie października.
Hubertus to święto myśliwych jeźdźców i miłośników szlachetnej sztuki kulinarnej, w której dziczyzna wraz z całym bogactwem owoców runa leśnego jest wspaniałym zwieńczeniem trudów polowania i konnych gonitw. W największym krajowym polowaniu brało udział aż 220 myśliwych, wśród których nie zabrakło byłego wicepremiera i ministra rolnictwa i zarazem przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego ? Romana Jagielińskiego, tropiących zwierzynę w spalskich lasach.
Oczywiście polowaniu towarzyszyły różne imprezy, na których, oprócz występu ?Niebowianek? można było podziwiać prezentację sokolników, pokazy psów myśliwskich, paradę św. Huberta, występ zespołu Wacław Masłyk i ?Żubrosie? oraz występ zespołu Rabiec, prezentującego muzykę myśliwską. W drugim dniu odbył się także Spalski Festiwal Kulinarny ?Oswajamy dziczyznę? podczas którego o podniebienia gości rywalizowało około stu kucharzy, którzy przygotowali m.in. potrawkę z jelenia z borowikami częstując nią wszystkich uczestników imprezy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (746) z dnia 28 Października 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »