tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 (Nie)bezpieczne lodowiska

 
Zimowe warunki sprzyjają zabawom dzieciaków na śniegu bądź lodzie. Zwłaszcza teraz, kiedy uczniowie mają ferie. Niestety nie każde miejsce jest bezpieczneBezpieczna zabawa na sztucznym lodowisku przy ZSS nr 1


Ciekawą ofertą dla dzieci wypoczywających na feriach zimowych w Opocznie jest sztuczne lodowisko działające przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1. Od kilku już lat cieszy się ono dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów. Codziennie w godz. od 9.00 do 13.00 uczniowie mogą uczestniczyć w grach, zabawach oraz doskonaleniu nauki jazdy na łyżwach.
Trzeba podkreślić, że na lodowisko najmłodsi uczniowie przychodzą ze swoimi rodzicami, którzy mają okazję spędzić ten czas ze swoimi pociechami. Każdego dnia opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele, którzy dbają, by nikomu nic złego się nie stało.
Dziennie lodowisko odwiedza około 150 uczniów, którzy korzystają z tej propozycji spędzania wolnego czasu za darmo. Od godz. 15.00 lodowisko jest otwarte dla wszystkich chętnych, ale wówczas trzeba zapłacić 6 zł za godzinę.
Do dyspozycji gości przewidziana jest także wypożyczalnia łyżew funkcjonująca w godzinach otwarcia lodowiska. Za wypożyczenie łyżew na godzinę trzeba zapłacić 3 zł. Trzeba podkreślić, że jeśli tylko pogoda pozwoli to uczniowie będą mogli korzystać z lodowiska także po feriach.
Niestety, w naszym powiecie, podobnie zresztą jak w całej Polsce, są także lodowiska prowizoryczne m.in. nad zalewem w Opocznie i w Gawronach. Takie miejsca są wyjątkowo niebezpieczne, bo nikt nie może mieć pewności, że pokrywa lodu jest wystarczająco gruba. Wejście na takie zbiorniki jest zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale i życia.
Oprócz dzieci na niebezpieczeństwo narażeni są również amatorzy wędkowania na lodzie, osoby starsze dokarmiające ptactwo, a nawet spacerowicze, którzy wyszli z psem na spacer. Wpadnięcie do lodowatej wody powoduje nagle wychłodzenie organizmu, w następstwie którego następuje hipotermia, czyli drżenie a następnie zwiotczenie mięśni i zanik procesów życiowych. Pomocy w wydostaniu się ze zbiornika wodnego możemy oczekiwać jedynie od osób trzecich gdyż sami nie jesteśmy w stanie wejść na lód.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »