tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Wykonam prace remontowe, malowanie, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Nasi we władzach okręgowych

 
Kajakarstwo

W czwartek, 8 listopada delegacja Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica uczestniczyła w III walnym zebraniu sprawozdawczo?wyborczym Łódzkiego Okręgowego Związku Kajakowego. Posiedzenie zorganizowano w Domu Harcerza w Tomaszowie Mazowieckim.
Prawo udziału w zjeździe miało 38 delegatów z dziewięciu klubów zrzeszonych w ŁOZKaj ? siedmiu sportowych i dwóch turystycznych. Frekwencja dopisała. Mandaty do głosowania odebrało 28 osób. LKK wystawił maksymalną liczbę sześciu reprezentantów.
Obszerne sprawozdanie z czteroletniej działalności zarządu złożył prezes związku, Leszek Dąbrowski. Podkreślił, że LKK jest zdecydowanym liderem w województwie zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. W konkurencjach slalomu kajakowego ma wysoką pozycję na arenie ogólnopolskiej. Drugim klubem, który osiąga sukcesy ? szczególnie w młodszych kategoriach wiekowych ? jest KKK Sieradz, specjalizujący się w kajakarstwie klasycznym.
Najważniejszym punktem zebrania były wybory kierownictwa ŁOZKaj na nową kadencję. Delegaci zdecydowali, że zarząd będzie mniej liczny ? w jego skład wejdzie pięć osób, a nie jak dotychczas siedem.
Prezesem po raz kolejny został Leszek Dąbrowski z Tomaszowa Mazowieckiego, który szefuje wojewódzkim strukturom kajakowym już dwadzieścia lat. Co ważne, swoich przedstawicieli we władzach okręgu będzie miał LKK.
Do zarządu ponownie wybrano trenera Włodzimierza Dębowskiego, wiceprezesa ds. kajakarstwa górskiego. Jako przewodniczący Kolegium Sędziów ŁOZKaj miejsce w zarządzie ma Krzysztof Kowalski z Drzewicy. Na kolejną kadencję zostali wybrani sekretarz Sebastian Nowak (MUKS Wiking) i członek Piotr Szymala (KKK Sieradz).
W trzyosobowej komisji rewizyjnej będzie pracował trener młodzików LKK, Piotr Podogrocki. W jej składzie znaleźli się ponadto Piotr Kaczmarek (KS Amber) i Marcin Wójcik (WOPR Skierniewice).
Delegaci wybrali reprezentanta na walny zjazd sprawozdawczo?wyborczy Polskiego Związku Kajakowego (1?2 grudnia w Warszawie). Został nim prezes Leszek Dąbrowski.
Efektem trwającego trzy i pół godziny posiedzenia są także zmiany w statucie ŁOZKaj. Mają one na celu m.in. dostosowanie statutu do nowych zapisów ustawy o sporcie oraz rozszerzenie zakresu działania okręgu o województwo świętokrzyskie, co wiąże się z członkostwem UKS Kamienna Starachowice. Podczas dyskusji wielu delegatów wskazywało na potrzebę pomocy klubom w pozyskiwaniu sprzętu sportowego. Zjazd podjął również decyzję o wykluczeniu ze struktur okręgu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Sieradz.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (801) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »