tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Nasi turyści na jubileuszu w Łęczycy

 
60–lecie Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego

Na stronie internetowej PTTK można przeczytać, że „Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało 60 lat temu z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.), stając się prawnym spadkobiercą ich tradycji, dorobku ideowego, a także majątku”.
Z okazji jubileuszu spora grupa członków towarzystwa z naszego powiatu uczestniczyła w wojewódzkich obchodach 60–lecia PTTK, które odbyły się 27 listopada w Miejskim Domu Kultury w Łęczycy. O randze imprezy świadczy fakt, że wśród gości znaleźli się m.in. prezes ZG PTTK Lech Drożdzyński, dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Ryszard Kaliński, wicedyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego Tomasz Koralewski oraz przedstawiciele oddziałów PTTK działających w województwie łódzkim. Opoczno reprezentowały trzy osoby z prezesem oddziału Haliną Kaftan, natomiast z oddziału PTTK w Żarnowie przyjechało do Łęczycy 21 osób, a wśród nich 13 uczniów gimnazjum.
Po części referatowej, w której o PTTK mówili prezes Drożdzyński, wiceprezes ZO w Łodzi Edmund Witkowski i prezes Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego Włodzimierz Szafiński, nastąpiły odznaczenia i wyróżnienia za aktywną pracę społeczną w PTTK.
Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczona została emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Białaczowie Teresa Wilk, natomiast Srebrnymi Honorowymi Odznakami PTTK zostali odznaczeni: Alina Banaszczyk, Elżbieta Kotyla, Krystyna Nojek i Małgorzata Podlewska. Srebrną odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży” wyróżniono Beatę Wieczorek, a dyplomem Porozumienia Oddziałów Halinę Kaftan.
Młodzież z SKKT–PTTK przy gimnazjum w Żarnowie pod kierunkiem Grażyny Szafińskiej przedstawiła edukacyjny program „Sąd nad książką”. Była możliwość obejrzenia wystawy zdjęć z turystycznych szlaków województwa łódzkiego i nie tylko. Rozmowy i wymiana doświadczeń przy posiłku stanowiły ostatnią, nieoficjalną część programu.
A 18 grudnia w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie odbędą się ogólnopolskie obchody jubileuszu, na które zaproszenie otrzymali m.in. także prezesi oddziałów PTTK z Opoczna i Żarnowa. W Muzeum Sportu i Turystyki prezentowana jest aktualnie wystawa okolicznościowa „Polskich turystów i krajoznawców portret własny”.


Włodzimierz Szafiński   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »