Nasi biegali w Warszawie

Grand Prix Żoliborza

W środę, 8 czerwca w warszawskiej Cytadeli odbyła się trzecia edycja biegów z cyklu Grand Prix Żoliborza 2011. Dobre wyniki uzyskali zawodnicy z powiatu opoczyńskiego.
W biegach uczniów szkół podstawowych (klas III?IV) na dystansie 600 m ósme miejsce wywalczyła Klaudia Kuleta z LUKS Ekonomik. Jej czas to 2 minuty i 29 sekund. Miejsce dwunaste zajęła debiutująca Marta Łyda z czasem 2,36. W gronie chłopców na osiemnastej pozycji z czasem 2,34 sklasyfikowany został również debiutujący Hubert Sarwa, reprezentant LUKS Ekonomik.
W klasyfikacji generalnej najwyżej plasuje się Klaudia Kuleta. Jest szósta z dorobkiem 572 pkt. Dwudziestą piątą pozycję zajmuje Marta Łyda (189 pkt), trzydziestą Hubert Sarwa (184 pkt).
W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało 206 zawodników. Bieg ukończyło 185 biegaczy. W tej stawce był reprezentant Agrobaru Sitowa Jacek Wojtarek, który na niezwykle wymagającej trasie wybiegał piętnaste miejsce w kategorii open. Dało mu to trzecie miejsce w kategorii wiekowej do lat 25.
W klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej Jacek po trzech startach i trzech trzecich miejscach jest liderem z dorobkiem 594 pkt. Wyprzedza Przemysława Pilipczuka z Grupy Warszawskiej o 1 pkt.
Do zakończenia Grand Prix pozostały jeszcze dwie edycje. Opocznianie wystartują w ostatniej edycji, ponieważ do klasyfikacji zalicza się cztery starty. Biegacze zapowiadają walkę o miejsca na podium do ostatniego metra trasy.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.