tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Naprawiają wzrok

 
Odbyły się pierwsze w Opocznie operacje zaćmy i zeza!

W piątek i w sobotę, 2 i 3 sierpnia odbyły się pierwsze operacji okulistyczne w Ośrodku Mikrochirurgii Oka przy ulicy św. Marka 2. Planowane od kilku miesięcy zabiegi, wymagające precyzji w przygotowaniu każdego kroku operacji, były wykonywane przez wybitnego chirurga prof. Jurija Tachtajewa z Kliniki im. Fiodorowa w St. Petersburgu, dr Ludmiłę Popowską, dr. Tomasza Grędysa z Łodzi i zespół anestezjologiczny pod kierownictwem dra Paweł Popowskiego, w asyście pielęgniarki Elżbiety Piętki i reszty personelu. Prof. Jurij Tachtajew był zaproszony przez ośrodek w celu wykonania najbardziej skomplikowanych operacji u pacjentów, nie mających możliwości wyjazdu na operację i leczenie w zagranicznych klinikach. Pacjenci po operacji uzyskali ostrość wzroku już następnego dnia. Atmosfera panująca przed i podczas operacji sprawiała, że pacjenci na pytanie: ?Kiedy zaczynamy zabieg? słyszeli odpowiedź: "Już po zabiegu ? proszę patrzeć na świat".
Również w środę, 7 sierpnia odbyły się pierwsze operacje zeza u dorosłych i dzieci z naszego regionu w wykonaniu dr Olimpii Nowakowskiej, adiunkta kliniki im. Barlickiego, operującej od 30 lat zeza! Jeszcze nie tak dawno pacjent musiał jechać do klinik w Łodzi, Warszawie, Katowiach, aby uzyskać podobny standard leczenia. Teraz mamy w Opocznie najlepszych profesjonalistów i sprzęt na miejscu i pacjent nie musi się martwić o kolejki do operacji.
Od przyszłego roku kierownictwo ośrodka planuje wykonywanie operacji w ramach kontraktu z NFZ i wystarczą wizyty w Poradni Okulistycznej, aby uzyskać skierowanie na operacje lub zabiegi laserowe.
Bez wsparcia administracji samorządowej Opoczna i Drzewicy oraz Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego było by o wiele trudniej stawiać pierwsze kroki. Dr Ludmiła Popowska wyraźnie zadowolona mówi: ? Cieszymy się że stanieliśmy na wysokości zadania i sprostaliśmy wymogom. Każdy pacjent zasługuje na godziwe warunki podczas jednej z najważniejszych operacji życia ? przywrócenia wzroku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (841) z dnia 23 Sierpnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »