tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Napisał książkę o Skolimowskiej

 
Pochodzący z Drzewicy dziennikarz sportowy Rafał Bała jest autorem książki o Kamili Skolimowskiej, zmarłej przed trzema laty mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem


18 lutego minęła trzecia rocznica śmierci Kamili Skolimowskiej. Najmłodsza mistrzyni olimpijska w historii polskiego sportu zmarła nagle podczas zgrupowania w Portugalii. Miała 26 lat. Do tragedii doprowadził zator tętnicy płucnej.
Tuż po śmierci Kamili powstał fundusz, który pomagał młodym zawodnikom w powrocie do zdrowia i sportu. Z zebranych pieniędzy finansowano zabiegi i operacje. Pod koniec 2010 roku fundusz został przekształcony w fundację. Jej celem jest pielęgnowanie pamięci o mistrzyni, pomoc kontuzjowanym sportowcom oraz propagowanie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Fundacja organizuje również zawody memoriałowe. Po raz drugi mityng został wybrany najlepszą imprezą sezonu w stolicy.
W ubiegłym roku rodzice Kamili wyszli z inicjatywą powstania książki biograficznej, opisującej życie ich córki. Tego zadania podjął się Rafał Bała, pochodzący z Drzewicy dziennikarz sportowy.
Urodzony w 1978 roku Bała jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Drzewicy. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Znany ze współpracy m.in. z Przeglądem Sportowym, polską sekcją Radia BBC, Canal+, Orange Sport a ostatnio także z anteny radiowej Jedynki, gdzie prezentuje serwisy sportowe.
Oprócz siatkówki, szczególnie żeńskiej, jego główną specjalizacją jest lekkoatletyka. Relacjonował już Igrzyska Olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy oraz wiele innych zawodów lekkoatletycznych w kraju i za granicą. To właśnie podczas tych imprez poznał Kamilę.
W ksjiążce ?Kamila Skolimowska. Dziewczyna na medal? ukazał najważniejsze momenty w karierze i życiu prywatnym mistrzyni. Pozycja nie jest jednak zwykłą biografią. To forma opowieści najbliższych Kamili ? rodziców, brata, kuzynki, narzeczonego, przyjaciół, sportowców, przełożonych. Jest wyjątkowym zbiorem wspomnień osób, które znały najmłodszą polską mistrzynie olimpijską.
164?stronicowa pozycja została wydana przez wydawnictwo ?Edycja Świętego Pawła?. Do księgarń trafiła w przeddzień trzeciej rocznicy śmierci Skolimowskiej. Część dochodu ze sprzedaży będzie przeznaczona na pomoc byłemu młociarzowi Michałowi Kłysowi, który dziesięć lat temu na treningu został uderzony młotem w skroń. Przez siedem miesięcy był w śpiączce. Potem zaczął walkę o powrót do życia i zdrowia.


Rafał Bała, autor książki (foto: http://tv.orangesport.pl)

Strona tytułowa książkipe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »