Drzewica

Najlepsi wędkarze z pucharami prezesa

Leszek Milczarek zwycięzcą niedzielnych zawodów wędkarskich

Leszek Milczarek wywalczył puchar prezesa koła PZW w Drzewicy

W słoneczną niedzielę, 7 lipca odbyły się doroczne zawody wędkarskie o puchar prezesa koła PZW w Drzewicy, Józefa Liwińskiego. Rywalizowano w konkurencji spławikowej.
Do zawodów przystąpiło dziewiętnastu wędkarzy, którzy łowili z brzegu zbiornika w jednej, czterogodzinnej turze ? od. 7.30 do 11.30. Brały głównie płocie. Wyniki nie są rekordowe, ale najlepsi zawodnicy przekroczyli granicę 2000 pkt, czyli wyjęli z wody ponad 2 kg ryb.
Zwycięzcą został Leszek Milczarek z dorobkiem 2460 pkt. Drugie miejsce wywalczył Eugeniusz Nowakowski (2260 pkt), trzeci był Marian Zaraś (2120 pkt). Na czwartej pozycji uplasował się Andrzej Szczepanik (1680 pkt), na piątej Zdzisław Goworek (1640 pkt), natomiast na szóstej Marcin Starnawski (1460 pkt).
Podczas podsumowania imprezy najlepsza trójka odebrała puchary, które wręczył prezes koła, Józef Liwiński. Sześciu najlepszych wędkarzy otrzymało dyplomy, rozlosowano również trzy talony na zakup sprzętu wędkarskiego. Spotkanie nad wodą zakończył poczęstunek w miłej, koleżeńskiej atmosferze.
Drzewiccy wędkarze przygotowują się już do kolejnych zawodów spławikowych. W niedzielę, 21 lipca powalczą o puchary burmistrza.