Opoczno

Najlepsi w wojwództwie!

15 i 16 września w Łodzi i w Pabianicach rozegrano XII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w sporcie pożarniczym. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja opoczyńskiej KP PSP

Zawody przeprowadzono w następujących konkurencjach: pożarniczym torze przeszkód, wspinaniu na 3. piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej, sztafecie 4x100 m z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.
Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Opocznie wystąpiła w składzie: mł. bryg. Józef Pacan, mł. kpt. Rafał Lewandowski, mł. kpt. Paweł Wiktorowicz, asp. Jacek Świąder, st. str. Łukasz Dębowski, mł. ogn. Jacek Matysiak, st. str. Arkadiusz Wiktorowicz, st. sekc. Mirosław Witoń, st. sekc. Paweł Wijata, str. Norbert Szczepanik. Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Dariusz Rzepka.
Nasi strażacy spisali się dobrze i pokonali wszystkie startujące ekipy, zdobywając pierwsze miejsce w generalnej klasyfiacji drużynowej. Drugie miejsce zajęła KM PSP w Łodzi, na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja KP PSP z Łasku.
Na sukces Opoczna złożyły się bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach. W konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej nasza drużyna zajęła drugie miejsce. W pożarniczym torze przeszkód była trzecia. Z kolei w sztafecie pożarniczej 4x100 wygrała uzyskując czas 62,422 s. W ćwiczeniu bojowym zajęła 5. miejsce z czasem 33,958 s.
Indywidualnie najlepsze wyniki zanotowali: st. str. Arkadiusz Wiktorowicz – 4. miejsce w pożarniczym torze przeszkód 100 m z czasem 18,964 s, mł. kpt. Paweł Wiktorowicz – 8. miejsce we wspinaniu z czasem 18,009 s, mł. bryg. Józef Pacan – 9. miejsce w tej samej konkurencji z czasem 18,031 s, mł. kpt. Paweł Wiktorowicz – 6. miejsce w dwuboju pożarniczym z czasem 37,916 s.