Drzewica

Najlepsi w spławiku

Konrad Korzeniewski zwycięzcą zawodów wędkarskich o puchar burmistrza

Najlepsi wędkarze zawodów: od lewej Mariusz Wójtowicz, Konrad Korzeniewski i Zbigniew Pluta

W niedzielę, 24 lipca odbyły się kolejne zawody wędkarskie zorganizowane przez zarząd koła PZW w Drzewicy. Tym razem wędkarze walczyli o puchary burmistrza w sporcie spławikowym.
Na starcie stanęło dwudziestu czterech zawodników, którzy łowili z brzegu zbiornika w jednej, trzygodzinnej turze ? od 8.30 do 11.30. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwało czterech sędziów, w tym główny Leszek Milczarek, sędzia klasy okręgowej.
Po zakończeniu wędkowania i prac komisji wagowej poznaliśmy ostateczne wyniki. Pierwsze miejsce pewnie wywalczył Konrad Korzeniewski, który złowił ponad 3 kg ryb ? głównie płocie i trzy ładne leszcze. Zwycięzca uzyskał wynik 3300 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się Mariusz Wójtowicz (1780 pkt), trzecie miejsce zajął Zbigniew Pluta (1740 pkt).
Podczas uroczystego podsumowania zawodów najlepsza trójka odebrała puchary a czołowa szóstka dyplomy, które wręczyli zastępca burmistrza Edward Podkowiński i prezes drzewickiego koła PZW Józef Liwiński. Udana i przebiegająca w koleżeńskiej atmosferze impreza zakończyła się poczęstunkiem w Domu Wędkarza.
Kolejne zawody spławikowe organizowane przez drzewickie koło zostaną przeprowadzone w nocy z 6 na 7 sierpnia.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 30 (733) z dnia 29 Lipca 2011r.