tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ kat. C+E - kraj, wysokie stałe ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Najlepsi matematycy z gimnazjów

 
VII konkurs matematyczny gimnazjalistów organizowany przez Zespół Szkół Samorządowcyh nr 3

Już od siedmiu lat nauczycielki matematyki z ZSS nr 3 Ewa Cholewka i Jadwiga Chruszczyk organizują konkurs matematyczny dla młodzieży uczącej się w gimnazjach mających siedzibę nie tylko na terenie gminy Opoczno. Odbywa się on jednoetapowo, zgodnie z opracowanym przez nie regulaminem. Do zeszłego roku był jedynym lokalnym przedsięwzieciem tego typu.
Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczy stale rosnąca liczba uczestników. Jest on alternatywą dla corocznego, kuratoryjnego konkursu matematycznego i daje najzdolniejszym matematykom szansę zaprezentowania ich umiejętności wśród rówieśników. W organizacji wydatną pomocą służy dyrekcja ZSS nr 3. Zwycięzcy otrzymują nagrody ufundowane dzięki hojności sponsorów pozyskanych przez organizatorki.
Doceniając rolę matematyki w kształceniu młodzieży, od tegorocznej edycji patronat nad konkursem sprawuje burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski. Był on jednocześnie fundatorem nagród dla laureatów – najlepszych matematyków wśród gimnazjalistów.
W VII Konkursie Matematycznym dla Uczniów Gimnazjów, który przeprowadzono 9 marca, zwyciężył Krzysztof Wróblewski. Uczeń Publicznego Gimnazjum w Szadkowicach przygotowywał się do konkursu pod okiem Ewy Lenart. Miejsce drugie zajęła Aleksandra Wiktorowicz, uczennica Mirosławy Kapusty z Gimnazjum w Prymusowej Woli. Miejsce trzecie zajęły ex aequo: Aleksandra Tępińska, uczennica Marzenny Goszcz z Gimnazjum nr 1 oraz Monika Ćwierzona, uczennica Izabeli Matysiak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 kwietnia w trakcie corocznych obchodów Dni Papieskich w ZSS nr 3, co jeszcze bardziej podkreśliło rangę tego wydarzenia. Organizatorki składają serdeczne gratulacje laureatom, dziękują burmistrzowi za nagrody oraz nauczycielkom matematyki, które zasiadały w komisji konkursu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »