tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nagroda za ścieżkę

 
Gmina Drzewica wyróżniona w regionalnym etapie konkursu "Przyjazna Wieś"

Organizowany przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich konkurs ma na celu promocję innowacyjnych projektów współfinansowanych z funduszy unijnych, które podnoszą jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców małych miejscowości. Odbywa się w trzech kategoriach: infrastruktury technicznej, społecznej i ekologicznej.
Na terenie województwa łódzkiego konkurs prowadzą Sekretariat Regionalny KSOW oraz Departament Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.
Tegoroczna, czwarta już edycja została podsumowana w piątek, 30 listopada. Podczas konferencji w Łodzi ogłoszono wyniki i nagrodzono laureatów.
W gronie najbardziej przyjaznych gmin znalazła się Drzewica. Decyzją jury, została laureatem drugiego miejsca w kategorii inwestycji społecznych.
Nagrodę otrzymała za projekt, którego celem było zaspokojenie potrzeb społecznych w zakresie sportu i rekreacji oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej Zalewu Drzewickiego. Chodzi o budowę ścieżki pieszo?rowerowej o długości 508 metrów, oświetlenia, placu zabaw i pomostu pływającego. Zadanie zrealizowano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013.
Nagrodę dla gminy, ufundowaną przez Sekretariat Regionalny KSOW, odebrał burmistrz Janusz Reszelewski. W uroczystości wzięli udział wicemarszałek województwa Artur Bagieński oraz dyrektorka Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich UM Maria Kaczorowska.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »