tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Na własne życzenie

 
Zdarzyło się

Nie potrafię zliczyć, ile razy pisaliśmy o tym, że chwilowa lekkomyślność, brak przezorności czy uwagi, mogą być kosztowne. Poszkodowani w ten sposób powinni mieć pretensje przede wszystkim do siebie?
O starej prawdzie, że okazja czyni złodzieja, można się przekonać po raz kolejny.
* 4 maja w Opocznie, na parkingu przy ul. Mickiewicza zatrzymał się o godz. 16.30 dostawczy renault. Kierowca, 38?letni łodzianin, wyszedł, nie zamykając pojazdu. Gdy wrócił po kwadransie, nie znalazł już swego portfela z dokumentami oraz 1300 zł.
* W okresie pomiędzy 1 a 5 maja w Dębie (gm. Poświętne) z portfela leżącego w nie zamkniętym domu nieznany sprawca skradł 4 tys. zł.

Z podwórka
3 maja, w godzinach od 14.00 do 18.00 w Kozeninie (gm. Sławno) z terenu posesji nieznani sprawcy skradli hondę accord, wartości 20 tys. zł.
Z parkingu
5 maja, pomiędzy godz. 15.00 a 16.45 w Drzewicy, z parkingu przy ul. Warszawskiej nieznani sprawcy skradli motorower, wartości 2 tys. zł.

Cuda jednak są!
Bo chyba tylko cudowi możemy zawdzięczać, że nie doszło do katastrofy kolejowej na CMK? 7 maja o godz. 2.00 w rejonie Radzice ? Idzikowice (gm. Drzewica) nieznani sprawcy skradli 30 złączek od szyn. Aż trudno sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby na te tory wjechał rozpędzony pociąg. Czy jest gdzieś granica ludzkiej głupoty? Ile dla tych złomiarzy warte jest ludzkie życie?!

Wandale
W okresie pomiędzy 6 a 8 maja w Opocznie na ul. Partyzantów nieznani sprawcy zniszczyli forda escorta, wylewając na niego substancję żrącą.

Aresztowani
Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wydał 7 maja decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy dwóch mieszkańców Opoczna, w wieku 20 i 27 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkańcu Sulejowa, do jakiego doszło 29 kwietnia.
Tego dnia oficer dyżurny policji w Piotrkowie został powiadomiony przez 55?latka o dokonanym na nim rozboju w okolicach banku w Piotrkowie. Gdy około godz. 13.00 wysiadał z samochodu, zbliżyło się do niego trzech młodych, nieznanych mężczyzn, którzy obezwładnili go, używając gazu, a następnie bijąc i kopiąc doprowadzili do stanu bezbronności i zabrali saszetkę z dokumentami i gotówką.
Piotrkowscy policjanci z wydziału kryminalnego we współpracy z kolegami z KPP w Opocznie ustalili, że rozboju dokonali trzej opocznianie, których zatrzymano i przesłuchano. Jeden z nich, w wieku 21 lat, przyznał się do współudziału w tym zdarzeniu. Sąd wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawcom rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Z lasu
W okresie od 9 do 10 maja w Marcinkowie (gm. Żarnów) nieznani sprawcy skradli dwie sosny, czym działali na szkodę leśnictwa Myślibórz.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »